- Advertisement -

TAG

Lulzim Basha

“Po, jo zoti Kujdestar!” 

Nga Mero Baze Ditët e fundit janë shtuar disa zëra kritikë nga mbështetësit e Bashës, kundër Berishës, të cilin po e akuzojnë se po i...

Basha kushtëzon Reformën në Drejtësi me mandatin e Leskajt e Sulit

Këtë qëndrim e deklaroi dje ish-kryeministri Sali Berisha, pas seancës parlamentare Kryetari i PD-së Lulzim Basha, deklaroi sot të njëjtin qëndrim me Berishën lidhur me Reformën...

Nga Lul del Lulidh

Nga Enkel Demi Disa ditë para se të nisej Lulzim Basha në Shtetet e Bashkuara, media e bëri me dije këtë kumt, madje njoftoi detaje...

Çfarë i kërkoi lobi grek Bashës dhe flirti me një deputete helene

Arben Llalla, historian dhe publicist, njohës i çështjes greko-shqiptare thotë se takimet Lulzim Basha i nisi në SHBA me lobin greko-amerikan, i shoqëruar nga...

Atdhetarë si Luli dhe Strazja. Takime me lobin grek në SHBA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe deputeti Gent Strazimiri janë takuar me lobin greko-himariot në Shtetet e Bashkuara. Takimi është bërë në selinë...

Sot, 24 vjet nga fitorja e parë e PD-së

  22 mars 1992-22 mars 2016, Partia Demokratike përkujton fitoren e parë ndaj të majtës Sot mbushen 24 vjet nga 22 marsi, dita kur Partia Demokratike...

Tri kushtet e Lulzim Bashës për zgjedhjet

Votimi dhe numërimi elektronik, kufizimi i parave në fushatë dhe auditimi strikt i shpenzimeve të partive politike Kryetari i PD-së Lulzim Basha, vendosi tri kushte...

Basha: SHBA do na ndihmojë të bëjmë zgjedhje të lira

Kryetari i PD-së takohet me  ndihmës sekretaren amerikane të Shtetit, Victoria Nuland Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të ndihmojnë Shqipërinë për të zhvilluar zgjedhje...

Basha i përgjigjet Ramës për zgjedhje të parakohëshme

“Më parë Reforma në drejtësi dhe Byroja e Hetimit pastaj zgjedhjet e lira dhe të ndershme” Më parë reforma në drejtësi pastaj zgjedhje të parakohëshme....

Basha në SHBA seancë dëgjimore në Këshillin e Atlantikut

Kryetari  PD-së flet poër dekriminalizimin, refomën në drejtësi, korrupsionin, çështje të sigurisë, luftës kundër terrorizmit    Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur vizitën...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -