- Advertisement -

TAG

Lulzim Basha

Majlinda Bregu: I pafalshëm flirtimi i Bashës me LSI

“Një parti që ka ikur nga pushteti para tre vitesh do ta ketë të vështirë që të rikuperohet që të kthehet në pushtet” Deputetja demokrate...

Zgjedhjet në PD/ Jep dorëheqje kreu i Pogradecit

Kryetari i PD-së për Pogradecin është kundër udhëzimit të kryetarit Basha për zgjedhjet e reja në këtë degë. Për këtë arsye, kreu i PD-së...

Mediu: Pazarat e prishura PS-LSI nuk janë shpresa e opozitës

Kryetari i PR-së kritika lidershipit të partisë Demokratike për aksionin e munguar opozitar Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka rezerva për mënyrën se si...

Pazari i Yjeve

Pas Bulevardit të Yjeve në Hollywood, tashmë dhe qyteti i Korçës ka qoshen e vet, të cilën ja ka kushtuar yjeve. Në Pazarin e Korçës...

Vendi bosh i opozitës…

Nga Luljeta Progni Të përcjellësh frymë në elektoratin e një organizate politike nuk është kaq e thjeshtë sa iu duk Lulzim Bashës, kur mori drejtimin...

Udhëzimi i Bashës/ Dyfishohet numri i kryetarëve të partisë

Zgjedhje të reja në degët e PD-së, parashikohet një strukturë e re drejtimi. Do të ketë një kryetar partie për çdo qytet dhe nga një...

Rama: Basha shpif se ka frikë nga Reforma në Drejtësi

Reagon kreu i opozitës: Sot gënjeshtra më e madhe e ka emrin Rama   “Bëmë O Babë të të ngjaj! Shpif Baba e shpif Çuni, shpif...

Basha: Rama vodhi 2.2 miliard euro në 2 vjet

Kryetari i PD-së: 2/3-ta e tenderave publikë bëhen pa garë dhe blihet më shtrenjtë Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha sot se 2.2 miliardë euro janë vjedhur...

Sondazhi, Qeveria punon keq, opozita akoma më keq

Nga Besar Likmeta, BIRN Një sondazh i Institutit Demokratik Amerikan tregon që shumica e shqiptarëve i japin një notë ngelëse qeverisë te drejtuar nga kryeministri...

Debat Topalli-Basha ne grupin parlamentar

Sulmeve të ish-kryetares së Kuvendit, Basha i është përgjigjur prerë: Je e paskatë! Ish-kryetarja demokrate e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka sulmuar sot kryetarin e PD-së, Lulzim...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -