- Advertisement -

TAG

Lulzim Basha

Armando Prenga: Blushi bukëshkalë. Më kërkoi të rrëzonim Ramën

Armando Prenga nuk e ka fshehur zhgënjimin ndaj shokut të tij Ben Blushi. Pas deklaratave të këtij të fundit që ka ardhur koha që...

Basha: Rama në fundin e tij, po zhgërryhet me krimin

“Në 3 vetë, dy i ka kriminelë, trafik droge, rrëmbim personi, prostitucion dhe vrasje. I treti është hajdut i uritur” Kryetari i opozitës Lulzim Basha...

Hajde baba të të tregoj arat

Fill pas seancës së sotme në Kuvend, deputeti Sali Berisha është takuar me kryetarin e partisë së tij. Mendohet që i pari ka folur dhe...

Basha kushte për Ramën: “Ndryshe ikim nga Kuvendi”

Shansi i fundit, largimi i Prengës dhe kalimi i akteve të Dekriminalizimit Kryetari i PD-­së, Lulzim Basha i është drejtuar me një sërë kushtesh Kryeministrit...

Rrëzimi i bustit / Basha: Rama nuk feston, është trashëgimtar i diktatorit

"Në këtë 25 vjetor, 20 shkurti  ndan sërish dy modele, dy botë, dy  rrugë për të ardhmen e vendit" Partia Demokratike festoi sot 25-vjetorin e...

Basha: Një fund si ai i 20 shkurtit për Edi Ramën

Kryetari i PD-së: Dy akte të rënda nga kryeministri brenda një dite,  liroi deputetin gangster dhe kërcënoi Presidentin "Më së pari nxorri krejt të lirë...

Berisha: Nuk kthehem më në krye të PD

“Tre vitet e vështira të PD-së në opozitë dhe betejat humbura e të fituara nga Lulzim Basha”   Sali Berisha nuk do të kthehet më në...

Doktori përgëzon kundërshtaren e Lulit

Doktori nuk e ka fshehur stimën për deputeten deri tani të pavarur, Mesila Doda në sallën e Kuvendit. 25 vjet më parë ajo gjendej në...

Luli u tregon grevën grevistëve të urisë

Kryetari i opozitës u rrëfeu grevën ish-studentëve grevistë. Të gjithë të pranishimit u habitën për entuziazmin e treguar nga shefi i opozitës dhe saktësinë e...

Berisha dhe Meta nostalgjikë për kohët e vjetra

Nuk ndahen nga sho-shoqi, megjithëse janë kundërshtarë. Duket sheshit që nostalgjia është ndjenjë e fortë, e cila i mundon shumë politikanët. Sali Berisha dhe Ilir...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -