- Advertisement -

TAG

Lulzim Basha

Basha: Shteti brenda shtetit që vjedh qytetarët

Është Koço Kokëdhima, Klement Balilaj, Emiljano Shullazi, Saimir Tahiri e të tjerë që grabisin popullin Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha sot në Pogradec...

Bomba e përgjimeve apo përgjimet bombë të Lulzim Bashës?

Nga Desada Metaj Jo më larg se një javë më parë, kryetari i opozitës deklaroi nga Roma ku ndodhej për një vizitë se do të...

Xhafaj: PD po gjen arsye për të vonuar reformën në drejtësi

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot se në mbledhjene grupit parlamentar, u diskutua për draftin e opozitës për Reformën në Drejtësi. Kjo deklaratë...

Basha: Reforma në Drejtësi do bëhet, do apo nuk do Rama

Kushti i vetëm për reformën, moskapja politike e drejtësisë Kryetari i opozitës, Lulzim Basha pas takimit me ambasadorët, Romana Vlahutin dhe Donald Lu tha se...

Droga, Basha paralajmëron goditjen ndaj ministrit Tahiri

“Nesër fakte tronditëse për implikimin e Tahirit në trafikun e drogës” Me anë të një postimi në rrjetet sociale kryetari i PD, që ndodhet në...

Basha: Reforma Rama për kapjen e drejtësisë nuk ka asnjë shans

Kredibilitetin për të çuar në fund Reformën në Drejtësi e ka PD   Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një postimi në Facebook shkruan...

Kushti i ri i Berishës: Të kërkojmë votimin elektronik

Të gjitha detajet e debatit në grupit parlamentar të PD-së për nenin 25 të Reformës në Drejtësi dhe praninë e ambasadorëve Ish-ministrat e PD-së i...

Largimi i Kokëdhimës nga Kuvendi/ Basha: Triumfoi ligji

Kryetari i opozitës ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të hequr mandatin e Kokëdhimës Triumf të ligjit në ditën e drejtësisë, e kanë...

Riroganizimi i PD-së/ Stafa: problemet janë në qëndër jo në bazë

Kryetari i Partisë Demokratike për degën Durrës, Osman Stafa, është kundër kryetarit Basha për riorganizimin e PD-së. Stafa nuk e konsideron lëvizje të mirëmenduar...

Basha: Rruga Kardhiq-delvinë në krye të listës së investimeve

“Në vitin e parë  do japim 100 milionë dollarë subvencionim të drejtpërdrejtë për sektorin e bujqësisë” Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte në Gjirokastër...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -