- Advertisement -

TAG

Kosova

Rama: Shqipëria politike dhe mediatike i ka bërë dy dëme të mëdha Kosovës

Fokusi i Kryeministrit Edi Rama në “Komunikimin e javës” këtë fundjavë  ishte dalja e tij e fundit në një studio televizive në Kosovë. Sipas Ramës,...

Ismail Kadare: Kosova…

Polemikat e shumta që janë hapur ashtu si kot për kombin kosovar, kanë ngacmuar shqipëruesen Beti Njuma të sjellë pak vargje të Ismail Kadaresë, thua...

Alpinistët ngrejnë flamurin shqiptar në Serbi

Nga Julian Hoxhaj Alpinistët shqiptarë nga Shkupi, Ebasani, Kosova dhe Presheva, valëvisin flamurin kuq e zi në Serbi dhe ja marrin këngës e valles popullore. Pak...

Raporti: Shqipëria dhe Kosova kryesojnë azilkërkuesit nga Europa

Shqipëria dhe Kosova janë dy shtetet e Europës Lindore që kanë kryesuar në kërkesat e tyre për azil në vitin 2015, sipas një raporti...

Samiti i Beogradit/ Rama përlaset me Vuçiç për çështjen e Kosovës dhe Trepçen

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij serb Aleksandër Vuçiç debatuan për Kosovën, gjatë  Samitit të Beogradit për Sigurinë. Rama është shprehur se "sa...

Kosova me tre anëtarë në Asamblenë e KiE/ Vasili: Vendimi historik

  Byroja e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës vendosi që Kosova që prej janarit të vitit 2017, ka të drejtë të caktojë një delegacion...

Golat shqiptarë të Ballkanit

Ferhan Hasani dhe Fatos Beqiraj shënuan në ndeshjet e fundit për përfaqësueset e Maqedonisë dhe Malit të Zi Shqipëria dhe Kosova u mundën në ndeshjet...

SMS nga Vaduzi… Balaj i kujton Pepen spanjollëve

Pas fitores në Lihtenshtein, disa prej specialistëve tanë të futbollit nxituan të vlerësonin se ishte një 3 pikësh i marrë pa lojë, por sidoqoftë...

Vazhdon “ndeshja” Kosovë – Shqipëri

Trajneri Bunjaki ka deklaruar se nuk i interesonin shumë futbollistët e thirrur së fundmi nga De Biazi, ndërkohë konfirmon se do të tentojë të...

Të rinjtë kosovarë, shpikin dorën protetike të printuar 3D

Kishin dëgjuar se protezat protetike kanë çmime të larta, nga 700 euro e më shumë – varësisht nga kualiteti i protezës. Por, çmim më...

Latest news

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...
- Advertisement -