Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Kosova pjesë e Serbisë”/ Zyrtarët e LDK i përvishen Ramës: Kosova, shtet sovran dhe i pavarur

Nga Ejona 0

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar ditën e sotme një video në rrjete sociale në të cilën harta e Kosovës shfaqej si pjesë e Serbisë.

Kjo ka sjellë reagime nga ana e zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Përmes postimeve në rrjetet sociale, ata i tregojnë Ramës se, Kosova është shtet i pavarur.

“Për ata që “nuk e dinë”, për Edin e Shqipërisë, Kosova shtet i Pavarur e sovran është shpallur më 17 shkurt 2008, me hartën dhe kufijtë e saj. Nuk habitem me turpin e tij të radhës”, shkruan Ismet Beqiraj.

“Mirëmëngjesi JO, po natën e mirë TY dhe gjithë atyre që mendojnë për idet e mbrapshta. Kosova shtet sovran dhe e pavarur”, shkruan ish-deputeti Armend Zemaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej