- Advertisement -

TAG

Lidhja Demokratike e Kosovës

“Reuters”: Kosova zgjodhi si Presidente një profesoreshë të arsimuar në SHBA

“Parlamenti i Kosovës ka emëruar një profesoreshë juridike dhe kandidate të partisë qeverisëse Vetëvendosje, një 38-vjeçare të arsimuar në SHBA, si presidenten e re...

DW: Vjosa Osmani duket se ka siguruar votat e mjaftueshme për presidente

Lidhja Demokratike e Kosovës vendosi të marrë pjesë në votimin për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës. Vjosa Osmani duket se tani i...

Kryetari i ri i LDK-së zgjidhet Lumir Abdixhiku

Kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës,  Lumir Abdixhiku doli fitues në garën për kryetar të LDK-së. Pas përfundimit të numërimit të votave të...

Kosovë/ Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, Vjosa Osmani vazhdon edhe sot konsultimet për datën

Presidentja në Detyrë Vjosa Osmani këtë të mërkurë vijon takimet e saj me përfaqësuesit politik për të përcaktuar datën e zgjedhjeve të parakohshme për...

Qeveria e re në Kosovë, seanca e votimit do të mbahet më 3 qershor

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të mërkurën në ora 11 të mbahet seanca, në të cilën pritet të votohet qeveria e...

Albin Kurti shkarkon zëvendësin e parë të tij, Avdullah Hoti

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, shkarkoi nga detyra zëvendësin e tij të parë nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti,...

Përfundon pas 2 orësh takimi mes Mustafës e Kurtit, ende pa marrëveshje

Pas më shumë se dy orësh ka përfunduar takimi mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ende nuk bëhet me dije...

Kosova ende pa qeveri, Konjufca thërret mbledhjen e parë të Kryesisë së re të Kuvendit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thirrur për sot mbledhjen e parë të Kryesisë së legjislaturës së shtatë të Kuvendit, ndonëse dy...

LDK njofton se pranoi ofertën e VV, por nuk tregon çfarë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar se ka marrë ofertë të re mbrëmë nga kreu i LV-së, Albin Kurti. Në një komunikatë nisur për media...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -