- Advertisement -

TAG

Lidhja Demokratike e Kosovës

Arrihet koalicioni VV-LDK/ Ministritë 6 me 4 për LDK, përfshirë MPJ dhe Presidentin?

Sagës së koalicionit VV-LDK duket se i ka ardhur fundi. Sipas të gjitha gjasave, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur pajtueshmëri për...

Propozimi i Albin Kurtit për LDK-në: Këta janë 5 ministrat e Vetëvendosjes

Para takimit me presidentin e vendit, Hashim Thaçin, lideri i LV-së, Albin Kurti ka dalë me një video mesazh ku i ka kërkuar Lidhjes...

Prishtinë/ Nesër pritet mandatimi i Albin Kurtit si kryeministri i ri i Kosovës

Presidenti Thaçi, ditën e nesërme pret të mandatojë Albin Kurtin si kryeministrin e ri të vendit. Thaçi është shprehur se do të presë në takim...

Dështon marrëveshja VV-LDK (film)

Nuk ka marrëveshje. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, LDK nuk kanë arritur që të merren vesh për të nënshkruar koalicionin për bashkëqeverisje. Këtë e ka...

“Kosova pjesë e Serbisë”/ Zyrtarët e LDK i përvishen Ramës: Kosova, shtet sovran dhe i pavarur

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar ditën e sotme një video në rrjete sociale në të cilën harta e Kosovës shfaqej si pjesë...

Albin Kurti i rendit kushtet Serbisë: Çfarë duhet të bëjë deri te njohja e Kosovës, do vendos direkt kontaktet me Brukselin

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se në takimet me të dërguarin presidencial amerikan për bisedimet...

Koalicioni me Albin Kurtin, Isa Mustafa tregon kushtin për t’u ulur në bisedime

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit është fituesja e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. LDK-ja e Isa Mustafës, doli e dyta...

Kosova sot zyrtarisht në fushatë zgjedhore

Sot partitë politike në Kosovë, zyrtarisht fillojnë fushatën për zgjedhjet parlamentare, të cilat mbahen më 6 tetor. Vetëm Lidhja Demokratike e Kosovës e ka hapur...

Qeveria Haradinaj, pesë vota larg rrëzimit

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), dakordohen për rrëzimin e qeverisë Haradinaj, në mocion mungojnë rreth pesë nënshkrime. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës...

Seanca e jashtëzakonshme, Kosova debaton për shtetasit turq

Kuvendi i Kosovës diskutoi në një seancë të jashtëzakonshme mbi arrestimin e 6 shtetasve turq, të enjten e shkuar. Seanca u thirr me kërkesën...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -