Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Me flamuj shqiptar, Kosova nis 9 kamionë me ndihma drejt Shqipërisë (film)

Nga Ejona 0

Të tjera ndihma nisen nga Kosova për familjet dhe personat e prekur nga tërmeti tragjik i ditës së djeshme.

Gjatë ditës së sotme 9 kamionë me ndihma janë nisur nga Kosova drejt vendit tone.

Lajmin e ka bërë të ditur Astrit Panxha, drejtori ekzekutiv i Klubit të Prodhuesve të Kosovës.

Në video e publikuar kamionët duken të jenë të mbuluar në kofano me flamuj shqiptarë.

“Ushtria e Prodhuesve te Kosoves, ndihma per vllezerit dhe motrat e Shqiperise. Kontigjenti i pare me ndihma nga Klubi i Prodhuesve te Kosoves, Devolli Group, M Sillos, Comodita, Frutex, Fluidi, Rugove dhe Flutra. Mbi 200 ton me ushqime dhe produkte sanitare + mbi 1000 dyshek”, thuhet në postimin e tij.

Ushtria e Prodhuesve te Kosoves, ndihma per vllezerit dhe motrat e Shqiperise. Kontigjenti i pare me ndihma nga Klubi i Prodhuesve te Kosoves, Devolli Group, M Sillos, Comodita, Frutex, Fluidi, Rugove dhe Flutra. Mbi 200 ton me ushqime dhe produkte sanitare + mbi 1000 dyshek.

Publiée par Astrit Panxha sur Mercredi 27 novembre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej