- Advertisement -

TAG

kina

COVID-19, Mesila Doda: Të bashkohemi me SHBA-në dhe Gjermaninë për të kërkuar dëmshpërblim nga Kina

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda ka propozuar që  Shqipëria t’i bashkohet iniciativës së SHBA-së dhe Gjermanisë për të kërkuar dëmshpërblimin nga qeveria...

Sinjalet e injoruara vonuan reagimin e SHBA ndaj koronavirusit

Kur Presidenti Trump e përmendi për herë të parë koronavirusin, mund të ketë qenë vonë në reagimin e duhur. Në një intervistë gjatë takimeve të...

Kina i jep fund izolimit, hiqen të gjitha kufizimet në Wuhan

Qeveria kineze ka hequr sot të gjitha kufizimet e udhëtimit si në hyrje dhe në dalje të Wuhanit, epiqendrës së virusit Covid-19. Gjatë 24 orëve...

Wuhani, lavdia e Kinës apo ferri i “heronjve” të vijës së parë? Dëshmitë që hedhin dritë

Nga Tracy Wen Liu Dr. Li, një specialist i sëmundjeve të zemrës në Spitalin Wuhan Nr. 4, e kaloi javën e tretë të muajit mars...

Tajvani, shteti më i suksesshmit në luftën ndaj koronavirusit, ja çfarë për ta parandaluar

Në 25 janar, teksa bota sapo kishte filluar të ndërgjegjësohej për rrezikun e mundshëm të sëmundjes që po përhapej me shpejtësi nga Kina, dy...

Wuhan/ Mijëra kinezë vizitojnë pikat turistike në epiqendrën e koronavirusit (foto)

Kina dhe konkretisht qyteti i Wuhan ishte vatra kryesore e Covid-19, virusit vdekjeprurës që deri në këto momente i ka shkaktuar vdekjen mbi 64...

Studiuesi: Si zbuloi koronavirusi problemet mes SHBA dhe BE-së

Në një lidhje me “Abc-ja e mëngjesit”, studiuesi Faruk Ajeti foli për situatën që ka krijuar përhapja e koronavirusit në botë. Studiuesi theksoi se kriza...

Koronavirusi në SHBA tejkalon rastet e Kinës dhe Italisë, Trump “tërheq” fjalët ofenduese

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë tani numrin më të madh të rasteve me koronavirus në botë, duke lënë pas Kinën dhe Italinë. Të...

Koronavirusi/ Mbi 460 mijë të infektuar në të gjithë botën

Në të gjithë botën momentalisht numërohen 460.309 të infektuar dhe 20.828 viktima si pasojë e koronavirusit. Ndërkohë janë shëruar 113.783 persona. Kina, epiqendra e virusit,...

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut: Ja dy medikamentet që po japin efekt te të sëmurët me COVID-19

Qeveria e Maqedonisë së Veriut njofton qytetarët lidhur me protokollin që po ndiqet për të kuruar të gjithë të prekurit nga koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë,...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -