- Advertisement -

TAG

kina

Si e përdori Kina median e huaj për të përmirësuar imazhin gjatë pandemisë

Në ditët e para të shpërthimit të koronavirusit, Kina u përpoq të bllokonte lajmet për virusin që përhapej me shpejtësi, duke arrestuar ata që...

Konfirmohet: Vaksina kineze e Ramës nuk ka asnjë efekt

Në një pranim të rrallë të dobësisë së vaksinave kineze të koronavirusit, zyrtari më i lartë i kontrollit të sëmundjes së vendit thotë se...

Shqipëria ka nisur vaksinimin me vaksinën kineze/ Ja pse Kina nuk bën vaksinimin e të moshuarve

Ndërsa të moshuarit ishin të parët që morën vaksinat kundër koronavirusit në çdo vend të botës, nuk ka ndodhur kështu në Kinë. Gazeta e njohur...

Irani dhe Kina nënshkruajnë marrëveshje afatgjatë bashkëpunimi

Kina dhe Irani duan të bashkëpunojnë më ngushtë në të ardhmen. Ministrat e jashtëm të të dy vendeve nënshkruan një marrëveshje të planifikuar për...

BE sanksionon Kinën për herë të parë që pas vitit 1989, shkak bëhet shkelja e të ‘Drejtave të Njeriut’

Për herë të parë në më shumë se 30 vite, Bashkimi Europian ka vendosur të sanksionojë Kinën. Masat ndaj katër zyrtarëve kinezë dhe një enti...

Konfirmohen raste të reja me Covid-19, Kina teston miliona banorë e vendos karantina lokale

Autoritetet Shëndetësore në Kinë janë duke testuar me miliona njerëz, si dhe duke marrë masa anti-Covid, pasi raste të shumta me virusin janë zbuluar...

Teknologjia më e fundit/ Fitohet lotaria e parë me Monedhë Dixhitale

Teknologjia është futur fuqishëm në jetën tonë. Çdo ditë përballemi me mrekulli të saj dhe e fundit na vjen nga Kina. Me mbështetjen e Bankës...

“Virusi kinez ka pllakosur Europën!”, Trump: Prodhojnë lajme false sikur po e menaxhojnë mirë

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se Europa është pllakosur nga pandemia e koronavirsit, teksa shifrat e infektimeve ditore kanë arritur në nivele shqetësuese në...

Kina në ndjekje të Rusisë, miraton vaksinën kundër COVID-19

Kina ka miratuar vaksinën e parë të tyre kundër koronavirusit. Vaksina do të quhet Ad5-nCoV, e zhvilluar nga ”CanSino Biologics” në bashkëpunim me Institutin Bioteknologjik...

“Po na vidhni vaksinën anti-Covid”, SHBA urdhëron Kinën të mbyllë konsullatën në Houston

SHBA ka urdhëruar Kinën të mbyllë konsullatën e saj në Houston të Teksasit, deri të premten, një veprim i përshkruar si “provokim politik” nga...

Latest news

Kurti: Do të ngremë padi ndaj krimeve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka premtuar se do të ngrihet padia ndaj Serbisë për krime lufte. Gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Kurti thotë...

U kapën me 1 kg kokainë në makinë, Gjykata e Tiranës jep masën e sigurisë për efektivin e RENEA-s dhe dy të tjerët

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg me afat 35 ditor” për efektivin e RENEA-s, Xhuljo Liçi, që u kap...

Në kujtesë të Teatrit Kombëtar

Nga Flutura Açka  Kisha besuar se pas majit të vitit 2018, në jetën time nuk do të gjendej më kurrë ndonjë arsye për lot. Por të...

Vrasja e Endri Mustafës, reagon policia: U gjet i pajetë në breg të liqenit

Policia e Shtetit ka reagua lidhur me ekzekutimin e Endrit Mustafës në Shkodër. Sipas policisë viktima është gjetur sot rreth orës 09:00 në bregun e liqenit,...

Kush është viktima në Shkodër, i arrestuar më parë për grabitje e fajde, lidhja me vëllezërit Bilali

Viktima Endri Mustafa është një emër i njohur në qytetin e Shkodrës. Mustafa është arrestuar në vitin 2016 për grabitje e arsenal armësh së...
- Advertisement -