- Advertisement -

TAG

kina

Trump sulmon sërish Kinën: Koronavirusi, dhurata më e keqe që i bëtë botës!

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump që në fillim të pandemisë ka akuzuar vazhdimisht Kinën për Covid-19, dhe me anë të një postimi në rrjetet...

Akuzat për koronavirusin/ Kina: Disa forca politike në SHBA po çojnë drejt një lufte të re të ftohtë

Kina thotë se disa “forca politike” në Shtetet e Bashkuara kanë marrë peng marrëdhëniet bilaterale dhe po shtyjnë dy ekonomitë më të mëdha në...

A është Kina fajtore për virusin Corona?

Prej ditësh në media po qarkullojnë informacione të shërbimeve sekrete për mënyrën e përhapjes së virusit Corona. Sa është Kina fajtore për këtë virus? Prej...

Luftë e ftohtë/ “Covid-19 e ka origjinën nga laboratori në Wuhan”, Kina i cilëson “të çmendura” deklaratat e Pompeos

Transmetuesi shtetëror i Kinës i kritikoi ashpër komentet e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në lidhje me origjinën e koronavirusit, duke i cilësuar ato si...

Misteri/ A punonte “pacienti zero” në laboratorin kinez dhe ç’thonë shkencëtarët?

Në mbi katër muaj që kur Kina raportoi një shpërthim të pneumonisë virale në provincën Hubei, koronavirusi është shtrirë pothuajse në çdo cep të...

“Pekini të jetë më transparent”, Angela Merkel sulmon Kinën: Mashtroi botën për koronavirusin

Angela Merkel është bërë udhëheqja më e fundit që ka reaguar duke lënë të kuptohet se Kina është përgjegjëse për çfarë ka ndodhur deri...

COVID-19, Mesila Doda: Të bashkohemi me SHBA-në dhe Gjermaninë për të kërkuar dëmshpërblim nga Kina

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda ka propozuar që  Shqipëria t’i bashkohet iniciativës së SHBA-së dhe Gjermanisë për të kërkuar dëmshpërblimin nga qeveria...

Sinjalet e injoruara vonuan reagimin e SHBA ndaj koronavirusit

Kur Presidenti Trump e përmendi për herë të parë koronavirusin, mund të ketë qenë vonë në reagimin e duhur. Në një intervistë gjatë takimeve të...

Kina i jep fund izolimit, hiqen të gjitha kufizimet në Wuhan

Qeveria kineze ka hequr sot të gjitha kufizimet e udhëtimit si në hyrje dhe në dalje të Wuhanit, epiqendrës së virusit Covid-19. Gjatë 24 orëve...

Wuhani, lavdia e Kinës apo ferri i “heronjve” të vijës së parë? Dëshmitë që hedhin dritë

Nga Tracy Wen Liu Dr. Li, një specialist i sëmundjeve të zemrës në Spitalin Wuhan Nr. 4, e kaloi javën e tretë të muajit mars...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -