- Advertisement -

TAG

Himara

Himarës i mungojnë pushuesit, bizneset: Shpresat i kemi tek turistët vendas dhe fundjava

Nëse një vit më parë në Himarë nuk gjeje vend për të qëndruar, pandemia, ka bërë të kundërtën. Jugu është një nga zonat më...

Vendoset kryqi grek në Himarë, historiani Llalla publikon pamjet dhe zbulon emrat: Janë njerëz të OMONIA-s

Historiani Arben Llalla ka njoftuar ditën e sotme një veprim të papreçententë nga ana greke, ku në Himarë është vendosur një kryq me flamur...

Grekofonët përdhosin muret e kalasë së Himarës, “shpërthen” aktori Florian Binaj

Nuk është kursyer aktori i mirënjohur Florian Binaj ndaj marrisë nacionaliste greke në muret e kalasë së vjetër të Himarës, ku gjenden shkrime të...

Po ju firmos Vorio Epirin, nuk ka hallin e Kosovës

Nga Enkel Demi Ndërsa greku është duke realizuar qetësisht projektin shovinist të Megalo Idesë, opinionistët, zëri opozitar i politikës, madje edhe Bashkimi Europian, merren me...

Edi Ramës i ka mbetur vetëm të shkruajë vazhdimin e librit “Dy popuj miq”

Nga Arben Llalla Të ishe çam në kohën e diktaturës së Enver Hoxhës ishte turp. Njerëzit duhet ta thonin ose nën zë, ose të pranonin...

Gjaku i himariotëve është shqiptar, një histori me Ali Pashën dhe propaganda greke

Nga Petro Marko Ç’jemi ne? Pra ç’jemi ne? Shqiptarë! Po pse e humbëm gjuhën? Unë do të them ato që di: Pse nënat plaka, gjyshët dhe...

Mediat greke: Himara është në rrezik, qeveria Rama po vazhdon me prishjen e pasurisë së patundshme

"Në një situatë rrethimi, Himara është në rrezik, sepse qeveria Rama po vazhdon me prishjen e pasurisë së patundshme, pavarësisht vendimit të fundit të...

Greqia e Serbia shpresojnë te Meta e Berisha

Nga Spartak Ngjela l. Një kryeministër grek, komunist- trockist qesharak, dhe një kryeministër serb që e do Serbinë në Bashkimin Europian, por që të dy bashkë...

Të dashur fqinjë grekë! Mos i kërcisni dhëmbët se në Shqipëri ju thyhen…

  Nga Marin Mema Një Eurodeputete greke nga Qipro erdhi në Tiranë në emër të PBDNJ-së ( e cila në letër duhet të jetë një parti...

30 tetor 1945/ Kur grekët projektonin atentate për të aneksuar Himarën

Përpjekjet e qeverisë greke për të prishur zgjedhjet në zonat e minoritetit grek në territorin shqiptar Ishte tetori i vitit 1945, kur një zyrtar i...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -