Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vendoset kryqi grek në Himarë, historiani Llalla publikon pamjet dhe zbulon emrat: Janë njerëz të OMONIA-s

Nga 27.al 0

Historiani Arben Llalla ka njoftuar ditën e sotme një veprim të papreçententë nga ana greke, ku në Himarë është vendosur një kryq me flamur grek, në tokën shqiptare.

Në një postim në Facebook, Llalla shkruan se disa nga njerëzit që vendosën kryqin janë të OMONA Aleks Bala dhe Kristo Gjini, ku dyshohet se pas disa kohësh në atë vend do të ndërtohet një kishë.

“Disa nga njerëzit që vendosën kryqin janë të OMONA, njeri Aleks Bala dhe Kristo Gjini. Çështja është çfarë do një kryq gjigand në majë të malit, askundi? Përse vendosin Kryqe me flamujë greke dhe jo me flamuj shqiptar? Paskan vdekur të krishterët shqiptar? Kjo është ajo që na pengon ngjyrimi i kryqit me flamurin grekë. Është ndërtim me leje apo pa leje? Besoj pas pak kohësh aty do ndërtohet një kishë…”- shkruan Llalla.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej