Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Spaho: Rama pagoi 6.5 milionë euro për luks, asnjë qindarkë për shqiptarët

Nga Klodiana 0

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho deklaroi se qeveria Rama në muajin mars, kur shpërtheu edhe epidemia e COVID, ka kryer 225 tendera.

Përmes një postimi në Facebook, Spaho tha se nga këto tendera janë shpenzuar 26.5 milionë euro kryesisht për luks, pa garë dhe pa kursime, ndërkohë pohoi se shqiptarëve nuk i është dhënë asnjë qindarkë.

MESAZHI I SPAHOS
Në muajin mars, muaji i shpërthimit të epidemisë në Shqipëri, qeveria ka kryer 225 tendera. Ka shpenzuar 26.5 milionë euro kryesisht për luks, pa garë dhe pa kursime.

Edi Rama ka lekë në buxhet për të paguar çdo shqiptar të mbetur pa punë për shkak të epidemisë, por ai i shpenzon taksat e shqiptarëve për luks.
Edi Rama ka lekë në buxhet për të financuar ekonominë qe të mos rrënohet, por ai ua jep klientëve të tij në tendera pa garë. Të dhënat në video i japin përgjigje pyetjes se kush është prioriteti i Edi Ramës: klientët apo shqiptarët.👇

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej