- Advertisement -

TAG

helikopter

Derdhet uji rrugës, helikopteri për shuarjen e zjarrit bën xhiro kot

Ndërsa operacioni i Emergjencave Civile për shuarjen e zjarrit në malin e Llogarasë vijon, helikopterit i është dashur të bëjë plot dy “xhiro” kot...

Zjarr në malin e Dajtit, helikopteri Viva në operacion

Një zjarr masiv ka rënë në malin e Dajtit, afër antenave celulare. Sipas emergjencave Civile, për shuarjen e flakëve po punohet duke hedhur ujë me...

Bulqizë/ Riaktivizohen dy vatra zjarri, ndërhyn helikopteri

Temperaturat e larta dhe rreziku i zjarreve vijojnë ende të shkaktojnë probleme në shumë prej qyteteve të vendit dhe kryesisht në zonat me bimësi. Mëngjesin...

Situata e zjarreve, nesër mbërrijnë edhe dy helikopterë nga Gjermania

Lidhur me situatat e zjarreve, Emergjencave Civile bëjnë me dije se ditën e nesërme në Shqipëri do të mbërrijnë dy helikopterë nga Gjermania. Ditën e sotme...

Helikopteri shuan zjarrin në Tepelenë

Një zjarr me përmasa të mëdha përfshiu mbrëmjen e së dielës, rreth orës 21:30, një zonë me bimësi e pyje, në lagjen "15 Shtatori",...

Dy policë të Tepelenës bllokohen në humnerat e fshatit Progonat

Dy efektivë policie të komisariatit të Tepelenës kanë mbetur të bllokuar në një zonë të vështirë në në fshatin Progonat të njësisë Kurvelesh. Shefi i...

Itali/ Rrëzohet helikopteri i ndihmës së shpejtë, 6 të vdekur

Një helikopter është rrëzuar në një zonë malore të Italisë, ku për pasojë kanë vdekur 6 persona që ndodheshin në bord. Dyshohet se helikopteri të jetë...

Sarandë/ Furgoni përplas fëmijën 7-vjeçar, niset me helikopter drejt Tiranës

Një fëmijë 7 vjeçar është plagosur rëndë nga një furgon paraditen e së dieles në qytetin e Sarandës. Për pasojë, i dëmtuari u dërgua në...

Latest news

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...
- Advertisement -