Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sporti në zi, humb jetën ikona e basketbollit Kobi Brajan

Nga Klodiana 0

Ikona e basketbollit dhe sportit botëror Kobi Brajan ka humbur tragjikisht jetën ditën e sotme në Kaliforni.

Mediat amerikane shkruajnë se helikopteri me të cilin fluturonte ish-kampioni i Los Anxhelos Lejkërs është përplasur dhe ka marrë flakë. Të 5 personat në bord kanë humbur jetën.

Autoritetet amerikane kanë nisur një hetim rreth këtij aksidenti fatal.

Nga ana tjetër, e gjithë bota ka nisur të shprehë pikëllimin dhe dhimbjen për ndarjen nga jeta të njërit prej sportistëve më të suksesshëm në histori. Brajan ishte 41-vjeç dhe la pas gruan me 3 vajzat.

Në karrierën 20-vjeçare, Brajan fitoi 5 tituj kampion të NBA. Ai u shpall “Basketbollisti më i mirë” për vitin 2008. Brajan mbetet ikonë e Los Anxhelos Lejkërs.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej