- Advertisement -

TAG

kaliforni

Sporti në zi, humb jetën ikona e basketbollit Kobi Brajan

Ikona e basketbollit dhe sportit botëror Kobi Brajan ka humbur tragjikisht jetën ditën e sotme në Kaliforni. Mediat amerikane shkruajnë se helikopteri me të cilin...

Kaliforni/ Hyn në kopësht dhe e kthen festën në masakër, 4 të vdekur

Breshëri armësh në Fresno të Kalifornisë. Të paktën 4 të vdekur dhe të lënduar, disa në gjendje të rëndë. Nuk është e qartë nëse vrasësi i...

Zjarret në Kaliforni, evakuohen 7000 shtëpi në Los Angeles

Në Kaliforni është lëshuar një alarm i kuq ekstrem (është hera e parë) për shkak të zjarreve të mëdha, duke detyruar më shumë se...

Kalifornia në gjendje emergjence, 180 mijë banorë janë evakuar

Zjarret në pjesën veriore të Kalifornisë kanë shkaktuar evakuimin e 180 mijë banorëve. Guvernatori Gavin Newsom ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak përphapjes së...

Lirohet nga burgu aktorja e serialit “Shtëpiake të Dëshpëruara”

Aktorja Felicity Huffman është liruar nga burgu të premten, pasi vuajti dënimin në një burg të Kalifornisë prej 11 ditësh për skandalin e pranimit...

Shpëton mrekullisht familja amerikane, fëmija shkruan në shishe mesazhin “SOS”

Një ngjarje e pazakontë dhe e bukur në të njëjtën kohë ka ndodhur në afërsi të brigjeve të lumit Arrojo në SHBA. Një familje amerikane...

Degia e anijes në Kaliforni, gjenden 25 trupa të vdekur

Pas djegies së anijes në Kaliforni janë gjetur 25 trupa të pajetë. Ngjarja tragjike ndodhi në afërsi të ishullit Santa Cruz. Mediat e huaja raportojnë...

Tragjike në Kaliforni/ Shpërthimi i një varke rezulton fatal, të paktën 30 persona humbin jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kaliforni, ku të paktën 30 persona kanë humbur jetën nga shpërthimi i një varke. Mediat...

Ndërtesa e “Apple” në Kaliforni më e shtrenja në Botë

Ndërtesa e kompanisë Apple që ndodhet në Cupertino të Kalifornisë sipas një vlerësimi konsiderohet një nga komplekset më të shtrenja në botë me vlerë...

Të shtëna me armë zjarri në Kaliforni, raportohet për viktima

Të shtëna me armë zjarri në Kaliforni. Ngjarja ka ndodhur në një park lojërash. "RT" raporton se nga të shtënat ka disa viktima. Deri me...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -