- Advertisement -

TAG

kaliforni

SHBA, zjarr masiv në Kaliforni evakuohen 27 mijë persona (film)

Të paktën 27 mijë banorë janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre gjatë natës, nga zjarr masiv i cili nisi dhe po përhapet shumë...

Kaliforni/ Shkon në 31 numri i viktimave, kundër flakëve 8000 forca zjarrfikëse

Vazhdon të rritet bilanci i viktimave nga zjarret në Veri në Kalifornisë. 31 janë të vdekurit të cilët humbën jetën nga zjarret në këtë...

Njihuni me murgeshat që konsumojnë dhe shesin kanabis (film)

Murgesha që konsumojnë dhe shesin kanabis. Kjo nuk është një fjali që mund të kalojë pa të shkaktuar së paku pak habi. Motër Darcy dhe...

Gruaja shkon pas 30 vitesh në të njëjtat vende, Europa mbetet e njëjta

Lisa Werner nga Kalifornia nisi një projekt fotografik që u shndërrua në një aventurë të vërtetë. Pak ditë më parë ajo ka publikuar fotografi nga...

Kim Kardashian çudit me veshjen e saj (foto)

Kim Kardashian ka treguar më shumë seç duhet nga trupi i saj teksa dilte nga një restorant në Calabasas të Kalifornisë.     Ylli i reality Show...

Njihuni me shqiptarin që po synon të drejtojë Kaliforninë

Klement Tinaj ka filluar turneun e tij të fushatës politike për kandidaturën e Guvernatorit të Kalifornisë. Tinaj shpalli kandidaturën në prill 2017. Në San Diego...

Latest news

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...

Kalo: Mos bini në grackën e tollovitjeve që “politiqenët” ju ofrojnë përditë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me situatën e krijuar. Kalo këshillon qytetarët të mos bien në...
- Advertisement -