- Advertisement -

TAG

kaliforni

Ndërtesa e “Apple” në Kaliforni më e shtrenja në Botë

Ndërtesa e kompanisë Apple që ndodhet në Cupertino të Kalifornisë sipas një vlerësimi konsiderohet një nga komplekset më të shtrenja në botë me vlerë...

Të shtëna me armë zjarri në Kaliforni, raportohet për viktima

Të shtëna me armë zjarri në Kaliforni. Ngjarja ka ndodhur në një park lojërash. "RT" raporton se nga të shtënat ka disa viktima. Deri me...

Zjarret në Kaliforni, shkon në 25 numri i viktimave

Ka arritur në 25 numri i viktimave si pasojë e zjarreve masive në Kaliforni. Rritja e numrit të viktimave vjen , pasi zyrtarët gjetën...

Gjendje e jashtëzakonshme në Kaliforni

Ka shkuar në 6 numri i viktimave nga zjarret masive të Kalifornisë. Presidenti Donald Trump ka deklaruar gjendjen e jashtëzakonshme për shtetin e Kalifornisë, ndërsa...

Aktor në Hollivud dhe biznesmen, i riu shqiptar garon për guvernator në Kaliforni

Klement Tinaj është një shqiptaro-amerikan 28-vjeçar me banim në Los Anxhelos, i cili ka hyrë në garën për guvernator të Kalifornisë si kandidat demokrat....

Ish-ushtaraku me 4 medalje vret 3 gra në SHBA

Një ish-ushtarak ka ndërmarrë një sulm në një qendër veteranësh në Kaliforni duke lënë të vrara tre gra. Pas sulmit 36 vjeçari Albert Wong është...

Rrëshqitjet e dheut në Kaliforni, vazhdojnë kërkimet

Rreth 17 persona kanë humbur jetën, dhe dhjetëra janë plagosur për shkak të përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut në Kaliforninë e Jugut. Sipas autoriteteve lokale, më...

Pamjet që tmerruan Kaliforninë (Foto)

Në Kaliforninë e Jugut dhe në Arizona, banorët mbetën të tmerruar dhe pa fjalë për pamjet që panë në qiell mbrëmjen e së premtes,...

Kalifornia kërcënohet nga vatrat e zjarrit “Thomas”

Në afërsi të Santa Barbarës në Kaliforni, vatra e tretë më e madhe e zjarrit në këtë shtet ka arritur shumë pranë qytetit të...

Zjarret kaliforniane parë nga orbita (foto)

Prej ditësh zjarrfikësit amerikanë janë vënë në garë me kohën për të fituar betejën me zjarret në Kaliforni.  Zona, veçanërisht pranë Los Anxhelesit është përfshirë...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -