- Advertisement -

TAG

helikopter

U bllokua në kanionet e Erzenit,nxirret me helikopter i plagosuri

Pas katër orësh i bllokuar në Shpellën e Pëllumbasit, në kanionet e Erzenit, Gazmend Bugalli, i cili kishte ndrydhur kaviljen është nxjerrë me helikopter...

Po shkonte për të marrë nusen, rrëzohet helikopteri në Korçë

Një helikopter i një kompanie private është rrëzuar këtë të dielë në Korçë. Mësohet se helikopteri ishte nisur për të marrë nusen, por një manovrim...

Helikopteri rrëzohet në alpet e Zvicrës, humbin jetën 20 persona

Një Një helikopter i Luftës së Dytë Botërore është rrëzuar në Alpet e Zvicrës dhe si pasojë kanë humbur jetën 20 persona që ishin...

Helikopter privat dhe Ferrari, Elvana Gjata zbulon fytyrën e të dashurit misterioz

Prej shumë kohësh këngëtarja shqiptare Elvana Gjata është përfolur se është në një lidhje me një biznesmen i cili bën jetë luksoze. Media të...

Zjarret në Shqipëri, helikopterët e ushtrisë pajisen me kova uji

Helikopterët “Kugar” të Forcave të Armatosura tashmë do të jenë të pajisur edhe me kovat e posaçme për fikjen e zjarreve në terrene të...

“Vëllai” i Alket Rizait, arratisje spektakolare nga burgu në Paris

Një gangster famëkeq i’a mbathi me helikopter nga një burg në afërsi të Parisit. Redoine Faid u arratis pasi tre bashkëpunëtorë të tij të armatosur...

Rrëzohet në det një helikopter i marinës italiane, një i vdekur

Një helikopter i marinës italiane u rrëzua në det, gjatë një manovre në Mesdheun Qendror duke shkaktuar një të vdekur. Helikopteri, tip SH 212, po...

Rrëzohet helikopteri rus në Siri, vdesin dy pilotët

Një helikopter rus është përplasur dhe për pasojë kanë ndërruar jetë dy pilotët që ndodheshin në të. Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka njoftuar sot se...

Kur blini në një dyqan të vogël s’po ndihmoni një miliarder të blejë helikopter, po një fëmijë të blejë libra

Kur ju blini në një dyqan të vogël nuk po ndihmoni një miliarder të blejë një helikopter, po ndihmoni një vajzë të vogël të...

Ulja e helikopterit ndërpret ndeshjen Butrinti-Gramozi (film)

Është ndërprerë për gati pesë minuta ndeshja e kategorisë së dytë mes Butrintit-Gramozit e cila po luhet në Sarandë, për shkak të uljes së...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -