Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Drogë, armë dhe vjedhje/ Arrestohet shqiptari në mes të pyllit pas ndjekjes me helikopter

Nga Ejona 0

Një shtetas shqiptar dhe maroken ka rënë në prangat e policisë italiane në mes të një pylli, pas një ndjekje me helikopter.

Marsel Kerry, 31 vjeç është shqiptari që u arrestua së bashku me mikun e tij maroken Khalid Bouuzaydy, 29 vjeç.

Atyre iu gjetën në posedim 123 gram hashash, 88 gram kokainë, 155 gram heroinë, një pistoletë e kalibrit 6.35, të cilën e kishin vjedhur në një shtëpi në Varese në 2018 dhe 1500 euro, para të cilat yshohet se kishin ardhur nga shitja e drogës.

Të dy ishin në Itali me dokumente të parregullta, ndërsa ishin të akuzuar edhe për vjedhje të tjera.

Dy të arrestuarit u kapën në një zonë të pyllëzuar në Chiari, falë ndihmës së një helikopteri që ndihmoi në identifikimin e ndërtesës ku gjendeshin të kërkuarit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej