- Advertisement -

TAG

policia italiane

Një oficer italian kapet duke i shitur sekrete Rusisë

Një oficer i marinës italiane është arrestuar gjatë aktit të dorëzimit të dokumenteve sekrete një zyrtari ushtarak rus, njoftoi policia italiane. Shtetasi italian po...

Në kërkim nga italianët, 55-vjeçari bënte jetë luksi në Durrës

Mediat italiane i kanë kushtuar vëmendje, Ilir Plakut, i cili është arrestuar në Durrës për llogari të drejtësisë italiane. 55-vjeçari u vu në pranga,...

Klani mafioz “Ndrangheta”, politikani italian ndërhyn për tendera e koncesionet e mafias në Tiranë

Policia italiane shkatërroi një rrjet të klanit mafioz “Ndrangheta” i dyshuar për pastrim parash. Gjatë operacionit u arrestuan 50 vetë dhe nën hetim është...

Kapen 275 kg drogë në një kamion në Itali, arrestohen 3 shqiptarë

Policia italiane ka sekuestruar 275 kg drogë si dhe ka arrestuar tre shtetas shqiptarë. Mediat italiane raportojnë se lënda narkotike, 160 kg hashash dhe...

Policia arreston dy shqiptarët, sekuestrojnë kokainë me vlerë 1 milionë euro dhe 40.000 euro

Policia italiane në qytetin e Ankonës ka bërë të mundur arrestimin e dy shqiptarëve, pasi akuzohen për trafik lëndësh narkotike dhe organizatë kriminale. I.T., 43...

Goditet rrjeti i trafikut të makinave të vjedhura, arresohet në flagrancë shqiptari

Policia italiane ka goditur një rast të trafikut të makinave të vjedhura nga Italia drejt Shqipërisë. Kanë qenë efektivët e policisë rrugore në Itali që...

Itali/ E ndaluan për kontroll ndaj COVID 19, arrestohet shqiptari me 12 kg kokainë

Ditën e sotme një shofer shqiptar u arrestua në Bari nga Policia Italiane pasi në mjetin e tij u gjet lëndë narkotike e llojit...

Itali/ Shkatërrohet grupi kriminal i shqiptarëve, trafikonin 4.5 ton drogë

Policia Italiane ka bërë të mundur kapjen e një grupi kriminal që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike nga Shqipëria dhe Amerika Latine drejt...

Kapet shqiptari i dënuar me 10 vjet burg, ishte në arrati prej 5 vitesh

Tre ditë më parë, gjatë një operacioni në Lambrate të Italisë, Policia italiane ka arrestuar katër persona dhe ka sekuestruar rreth 40 kg marijuanë. Karabinierët...

Policia shpëton 15-vjeçarin nga vdekja, pëson sulm nga epilepsia

Policia Italiane ka shpëtuar nga vdekja një 15-vjeçar shqiptarë shpëtuar falë ndërhyrjes së shpejtë të saj. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bari ku...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -