- Advertisement -

TAG

gra

Shkatërrohet banda e prostitucionit në Itali, 7 të arrestuar, mes tyre 2 shqiptar

Policia italiane ka arrestuar ditën e sotme një grup prej 7 personash të cilët ushtronin prostitucion në një klub nate në Brianza, Itali. Policia ka...

Fatmir Bashli: Sa gra ka pas Edi Rama, unë nuk kam pas ndihmësa kuzhine (film)

Në profesion është shef kuzhine, por Fatmir Bashlin e njohin më së shumti në Shkodër dhe gjetkë si njeri i humorit, barcaletës dhe bejteve. I...

… ngado… gra…

Nga Fjolla Spanca ngado: Gra që e ngjyejnë Qiellin me zemër! Gra që naltohen tuj dhuru ... Gra që s’ndalen tuj luftu ... Gra që falin!...

Protesta e 25 majit/ Kryemadhi: Ftoj të gjitha gratë. Ato nuk guxon ti prekë njeri as me ligj as me kanun

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi fton të gjitha nënat shqiptare të jenë pjesë e protestës së opozitës, me qëllim që të luftojnë për të...

Vokshi: Policia ushtroi dhunë ndaj grave, s’më ndalon njeri të protestoj (live)

Ish-deputetja demokrate Albana Vokshi ka debatuar me efektivët e policisë pasi kanë tentuar ta largojnë nga protesta. Vokshi ka refuzuar të largohet, ndërsa ka...

Protestë pa gra police

Ajo që bie në sy në protestën e sotme të opozitës është se pjesëmarrja e efektiveve femra është e paktë. Në protestën e sotme të...

Gratë nga e gjithë bota mesazhe në shqip: Shqipëri, ti je e bukur se ke vajza dhe gra të bukura (film)

Ambasada shqiptare në Londër ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar të gjitha grave dhe vajzave në botë festën e 8 marsit. Me...

8 marsi për të skllavëruarat, Sindikata: Paga minimale për gratë në fasoneri të jetë 30 mijë lekë

Rreth 100 mijë gra dhe vajza që punojnë në sektorin fason prej vitesh janë të keqpaguara dhe të shfrytëzuara, teksa askush nuk ngre zërin...

“Cikli menstrual, një sëmundje që prek gratë”, ja dokumentari që fitoi Oscar (film)

Përtej bujës së filmave, fustaneve, dashurive dhe thashethemeve, Oscar-i pati edhe një moment pak të komentuar, por të rëndësishëm. “Period. End of Sentence”, fitoi çmimin...

Gjashtë gra të vrara, sociologët: Shoqëria shqiptare në depresion

Në këtë Shën Valentin numri i grave të mbetur viktimë shkoi në gjashtë. Sociologët thonë se shoqëria shqiptare është në depresion dhe se dhuna...

Latest news

Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t’a konsumuar gjithë familja

E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë që...

Qyteti që “prodhoi” koronavirusin shënon zero raste, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24...

Ikën si legena/ Tifozët “trima” sllavo-maqedonë ia mbathën, kur u afruan shqiptarët (film)

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve,...

Të shtënat me armë zjarri te “Astiri”, ky është 45 vjeçari i plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi vetëm disa minuta më parë në zonën e "Astirit" në Tiranë, ku një person mbeti i plagosur me armë...

Shpërthim i fuqishëm në Durrës, qyteti bregdetar “pushtohet” nga tymi

Një shpërthim i kontrolluar ka ndoodhur në ambientet e brendshme të pallatit të Kastratëve në lagjen 17 në Durrës. Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit...
- Advertisement -