Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vokshi: Policia ushtroi dhunë ndaj grave, s’më ndalon njeri të protestoj (live)

Nga Klodiana 0

Ish-deputetja demokrate Albana Vokshi ka debatuar me efektivët e policisë pasi kanë tentuar ta largojnë nga protesta. Vokshi ka refuzuar të largohet, ndërsa ka akuzuar policët se kanë dhuruar gratë. Ajo u shpreh se kanë marrë leje dhe theksoi se po tenton tëë protestojë paqësisht. Vokshi tha se kemi marrë leje për të protestuar dhe nuk mund t’i ndalojë njeri të ushtrojnë këtë të drejtë demokratike.

Policia kërkon t’i largojë protestuesit nga hyrja e Parlamentit të Shqipërisë pasi do të jetë i pranishëm delegacioni nga Holanda.

Protestuesit përplasen me policinë

Protestuesit përplasen me policinëPer me shume lexoni: http://www.oranews.tv/article/opozita-nuk-ndalet-sot-protesta-dhe-parlament

Publiée par Ora News sur Jeudi 28 mars 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej