- Advertisement -

TAG

protestë

Rama sot në Shkodër për nisjen e vaksinimit, pritet me protestë nga banorët e zonave të përmbytura (film)

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë sot Shkodrën për nisjen e vaksinimit ndaj COVID-19, për herë të parë pas Tiranës. Por para mbërritjes së tij,...

“Mezi i kemi blerë shtëpitë”/ Pronarët e pallatit në sherr, banorët në protestë te Bashkia e Tiranës

Banorët e pallatit në ndërtim, nga dy biznesmenët Sino Llanaj dhe Albert Allmuça, të cilët kanë ndalur punimet pasi janë në proces gjyqësor, kërkojnë...

Nxënësit në Bradashesh protestojnë para shkollës: S’ka vota pa ngrohje

Nxënësit e shkollës në Bradashesh kanë refuzuar të futen në mësim. Nxënësit së bashku me prindërit e shkollës, kanë protestuar këtë të hënë për shkak...

Pas arrestimit të 4 aktivistëve, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sot protestë, ja 3 kërkesat

Një ditë pas shoqërimit të 4 aktivistëve nga policia, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar për protestë. Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit deklaron se...

Protestë para ambasadës në Bruksel, shqiptarët sfidojnë motin e keq (film)

Me dhjetra emigrantë shqiptarë janë mbledhur këtë mbrëmje përballë ambasadës shqiptare në Bruksel për të kërkuar drejtësi për Klodianin, të riun që u vra...

I arrestuan të birin në protestë, nëna rrëfen makthin: 5 ditë në dyert e komisariateve (film)

Me lot në sy Uljanova Xhavo rrëfen makthi 5 ditor në pritje të një lajmi për të birin e arrestuar në protestë. Mbrëmjen e së...

E akuzuan si organizatore të protestës në Shkodër/ Voltana Ademi: Nuk kemi organizuar asgjë

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi është proceduar penalisht si organizatore e protestës së dhunshme ditën e djeshme së bashku me 45 persona...

Protestuesit thirrje në kor për policinë e shtetit: “Hiqni kapelet” (Film)

Protestuesit kanë vijuar protestën e tyre në rrugën e “Myslim Shyrit", ndërsa kanë bërë thirrje në kor dhe iu kanë kërkuar policëve edhe që...

Ndizet edhe Durrësi, të rinjtë “pushtojnë’ rrugët e qytetit (film)

Krahas Tiranës, protesta masive po zhvillohen edhe në qytetin e Durrësit, ku grupe të rinjsh kanë bllokuar rrugët kryesore me koshat e plehrave të...

Protestuesit në Durrës u vendosin zjarrin koshave të plehrave, tubim “kuqezi” në Pogradec

Në Durrës protesta ka agravuar, pasi grupi i qytetarëve kanë hedhur koshat e plehrave në rrugë duke u vendosur më pas zjarrin. Gjithashtu protestuesit...

Latest news

PD: Ka ardhur koha për ndryshim, më 25 prill Shqipëria fiton

Partia Demokratike, me anë të një reagimi në rrjetet sociale, shprehet se Shqipëria dështoi, sepse u mor peng nga Rama. Në reagimin e PD-së thuhet...

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Përfundon takimi Basha-Kurti, liderët ndahen duke përplasur grushtat

Ka përfunduar takimi që u zhvillua në selinë e PD-së midis liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Takimi u mbajt...
- Advertisement -