- Advertisement -

TAG

protestë

Turqia drejt diktaturës? Vendimi i ri tepër i ashpër: Ndalohen filmimet gjatë protestave

Policia turke të premten nxori një direktivë që ndalon të gjitha regjistrimet audio-vizuale të qytetarëve në protesta. “Këto lloj regjistrimesh audio-vizuale e pengon policinë të...

Sindikata paralajmëron protestë më 21 prill: Punonjësit e Policisë së Burgjeve, nuk janë “roje bostani”

Sindikata e Shërbimeve Policore të Shqipërisë ka denoncuar shkeljet dhe abuzimet që janë bërë sipas tyre me të drejtat social-ekonomike të Policisë Penitenciare shqiptare. Nëpërmjet...

Nana Rute, 87-vjeç në protestë kundër ndërtimit të hidrocentralit (film)

Banorët në njësinë administrative të Fanit, në Mirditë kanë dalë sot për të protestuar kundër ndërtimit të një hidrocentrali në zonën e tyre. Mes protestuesve...

Banorët e Mirditës në protestë kundër ndërtimit të HEC (film)

Banorët e fshatit thirren në njësinë administrative të Fanit, në Mirditë kanë dalë sot për të protestuar kundër ndërtimit të një hidrocentrali në zonën...

Rama sot në Shkodër për nisjen e vaksinimit, pritet me protestë nga banorët e zonave të përmbytura (film)

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë sot Shkodrën për nisjen e vaksinimit ndaj COVID-19, për herë të parë pas Tiranës. Por para mbërritjes së tij,...

“Mezi i kemi blerë shtëpitë”/ Pronarët e pallatit në sherr, banorët në protestë te Bashkia e Tiranës

Banorët e pallatit në ndërtim, nga dy biznesmenët Sino Llanaj dhe Albert Allmuça, të cilët kanë ndalur punimet pasi janë në proces gjyqësor, kërkojnë...

Nxënësit në Bradashesh protestojnë para shkollës: S’ka vota pa ngrohje

Nxënësit e shkollës në Bradashesh kanë refuzuar të futen në mësim. Nxënësit së bashku me prindërit e shkollës, kanë protestuar këtë të hënë për shkak...

Pas arrestimit të 4 aktivistëve, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sot protestë, ja 3 kërkesat

Një ditë pas shoqërimit të 4 aktivistëve nga policia, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paralajmëruar për protestë. Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit deklaron se...

Protestë para ambasadës në Bruksel, shqiptarët sfidojnë motin e keq (film)

Me dhjetra emigrantë shqiptarë janë mbledhur këtë mbrëmje përballë ambasadës shqiptare në Bruksel për të kërkuar drejtësi për Klodianin, të riun që u vra...

I arrestuan të birin në protestë, nëna rrëfen makthin: 5 ditë në dyert e komisariateve (film)

Me lot në sy Uljanova Xhavo rrëfen makthi 5 ditor në pritje të një lajmi për të birin e arrestuar në protestë. Mbrëmjen e së...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -