- Advertisement -

TAG

protestë

E akuzuan si organizatore të protestës në Shkodër/ Voltana Ademi: Nuk kemi organizuar asgjë

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi është proceduar penalisht si organizatore e protestës së dhunshme ditën e djeshme së bashku me 45 persona...

Protestuesit thirrje në kor për policinë e shtetit: “Hiqni kapelet” (Film)

Protestuesit kanë vijuar protestën e tyre në rrugën e “Myslim Shyrit", ndërsa kanë bërë thirrje në kor dhe iu kanë kërkuar policëve edhe që...

Ndizet edhe Durrësi, të rinjtë “pushtojnë’ rrugët e qytetit (film)

Krahas Tiranës, protesta masive po zhvillohen edhe në qytetin e Durrësit, ku grupe të rinjsh kanë bllokuar rrugët kryesore me koshat e plehrave të...

Protestuesit në Durrës u vendosin zjarrin koshave të plehrave, tubim “kuqezi” në Pogradec

Në Durrës protesta ka agravuar, pasi grupi i qytetarëve kanë hedhur koshat e plehrave në rrugë duke u vendosur më pas zjarrin. Gjithashtu protestuesit...

Çamëria nuk i harron dhe miqtë dhe armiqtë! (fotot + film)

Sot ka plot që çuditen me shpërthimin e dhunës të rinjve ndaj policisë dhe objekteve shtetërore. Disa dëshirojnë të gjejnë shkaktarët e këtij frustrimi,...

Protestë edhe në Fier, të rinjtë: Duam drejtësi për Klodianin

Protesta në lidhje me vrasjen e të riut dje nga një efektiv policie në Tiranë është shtrirë edhe në qytete të tjera përveç kryeqytetit. Pas...

Përgjaket polici në protestë, qytetarit i bie të fikët, plagoset këngëtari Stresi dhe një gazetar (film)

Dhjetëra të rinj janë mbledhur përpara Ministrisë së Brendshme, për të kërkuar dorëheqjen e Sandër Lleshajt, pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi...

Vrasja e Klodian Rashës, qytetarët e Kukësit protestë para drejtorisë së policisë

Vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha ka nxjerrë në protestë një grup të rinjsh dhe qytetarësh në Kukës, ku kanë protestuar para Drejtorisë Vendore të...

Vrasja e 25 vjeçarit nga efektivi/ FRPD në protestë: Sandër Lleshaj të japë dorëheqjen

Të rinjtë e FRPD-së kanë zhvilluar një marshim – protestë nga Ministria e Brendshme drejt Kryeministrisë, teksa akuzojnë Ministrinë e Brendshme, Shtetin Shqiptar për...

Kundër mësimit online, studentët sot sërish në protestë

Studentët do të dalin sërish sot në protestë, në kundërshtim të vendimit të Ministrisë së Arsimit për ta kaluar online mësimin në fakultete. Gjatë protestës...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -