- Advertisement -

TAG

Albana Vokshi

“Zgjedhjet u manipuluan”, Vokshi: Qytetarët ndiqeshin dhe kërcënoheshin nga patronazhistët, të shkatërrohet kjo skemë!

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka përgëzuar hapat përpara që vendi ka bërë në procesin e integrimit në BE, ku sipas saj Shqipëria...

Kanceri i gjirit, Albana Vokshi: Kam një mesazh për vajzat dhe gratë

Kryetarja e Lidhjes Demokratike te Gruas, Albana Vokshi zhvilloi paraditen e sotme një takim për forcimin e rolit të gruas në vendimmarrje dhe në...

Zhvillimet e fundit në PD/ Albana Vokshi: Bindja e verbër dhe futja në rresht janë asfiksimi i PD-së

Zhvillimet më të fundit në Partinë Demokratike janë dramatike. Në një koment të shkurtër Albana Vokshi parashtron udhën që sipas saj mund ta nxjerrë...

Vokshi publikon të dhënat: Jemi poshtë mesatares botërore për vaksinim. Qeveria u kujdes të blejë votën, jo për vaksinimin

Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë, Albana Vokshi, publikoi të dhënat që faktojnë se qeveria mashtron për vaksinimin. “I është dërguar një material Komisionit të Shëndetësisë...

DEBATI/ Vokshi kërkon raportim nga ministret mbi masat në shkolla: Nuk duhet ndarje PD-PS për shëndetin e fëmijëve

Masat e marra nga qeveria për nxënësit në shkolla, shkaktuan debat në mbledhjen e Komisionit të Shëndetësisë. Kryetarja e komisionit, Albana Vokshi ka kërkuar...

Vokshi kërkon në Forumin e Grave të PPE mbështetje për Shqipërinë: Oligarkët dhe krimi kontrollojnë vendimmarrjen

Në Forumin e Grave të Partisë Popullore Europiane (EPP Women), Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, Albana Vokshi, tha se qeveria shqiptare...

“Shëndetësia falas mashtrim i Ramës”, Vokshi: E shëmtuar që Rama i përdor gratë si statistikë në qeveri (film)

Deputetja e PD, Albana Vokshi e ka konsideruar premtimin për shëndetësinë falas si mashtrimin më të madh të Edi Ramës. Gjatë fjalës së saj në...

Vrasja e 23-vjeçares nga ish-bashkëshorti, Vokshi: Qeveria dhe drejtësia nuk funksionojnë

Deputetja demokrate Albana Vokshi ka reaguar lidhur me krimin në familje, ku një nënë e re nga Fieri u vra nga bashkêshorti i saj. Përmes...

Tensione në selinë e PD, 6 deputetë kundër përjashtimit të Berishës

Vendimi i Lulzim Bashës për të përjashtuar Sali Berishën ka tensionuar së tepërmi situatën në selinë blu. Raportohet se gjashtë deputetë kanë dalë kundër vendimit...

Shtyrja e vitit shkollor, reagon Vokshi: Dështimi i radhës i Qeverisë

Shtyrja  e fillimit të vitit të ri shkollor me dy javë, ka sjellë edhe reagimin e Partisë Demokratike. Deputetja Albana Vokshi, është shprehur se...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -