Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

… ngado… gra…

Nga admin 0

Nga Fjolla Spanca

ngado:

Gra që e ngjyejnë Qiellin me zemër! Gra që naltohen tuj dhuru … Gra që s’ndalen tuj luftu … Gra që falin! Gra që arnojnë shpresa … Gra që falin jetë …

ngado:

Gra që ikin … Gra që treten … Gra që harrohen!

prap:

Gra që jetojnë n’heshtje e ashtu këmbadoras e ndrrojnë Botën n’gjumë!! me lutje e shpirt!

pastaj:

gra që kujtojne se VEÇ ato i dijnë krejt … gra që i shkelin gratë dhe i paragjykojnë ato trishtueshëm… gra qe nuk e shtrijne dorën e ndihmës kurrë… gra që t’i përplasin dyert, veç pse je gru! Gra që ju mugon diçka prej shpirtit të Gruas!

ndërkohë;

shumë sosh nji soj jetojnë dhimbjet, por tjetrës hallin s’ja kuptojnë… nji soj digjen e prap harrojnë! Nji dert kanë, por nuk e pranojnë…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej