- Advertisement -

TAG

Fjolla Spanca

Ditari i Ramazanit/ Melhemin edhe helmin, veç nji fije floku i dallon!

Shkruan Fjolla Spanca Aty rreth mesit të muajit hirplotë, shpija gatitej për nji iftar, diqysh pak ma ndrysh! Gjysh Hamdiu e kish me merak të...

Unë me Nanën: Fjala vret sa vdekja

Nana ish tuj i falun nji dorë ndihmë nuses, me të cilën ndajnë konakun, sofrën edhe gzimet e hidhnimet, kur po e thrrisja me...

Në çdo përvjetor t’Shtetit, zemra më rreh fortë për GRATË e këtij vendi!

Nga Fjolla Spanca Në çdo përvjetor t’Shtetit, tej gënjeshtrave dhe fjalëve bosh për pseudo-komandantet dhe Lirinë e munguar, zemra më rreh fortë për GRATË e këtij...

… ngado… gra…

Nga Fjolla Spanca ngado: Gra që e ngjyejnë Qiellin me zemër! Gra që naltohen tuj dhuru ... Gra që s’ndalen tuj luftu ... Gra që falin!...

Në nji vend ku djali asht mret, gruaja ka me qenë “copë mishi”

Nga Fjolla Spanca Në nji vend, ku djali rritet si mret/ princ/ pasha do a s’do, gruaja ka me qenë veç nji “copëz mishi” ose...

Kohnat, kur dashnija ka jetu pa kushte!

Nga Fjolla Spanca Kur flokët e para t’Borës niseshin për me e përqafue tokën, gzimi jonë s’kish t’përthekuem! I mbaronim detyrat shpejt e shpejt... mandej gjellën...

N’Bajram dashni plot paçi, për me e nxanë Zotin n’xhan, e me at’Dashni me u ba kurban!

Nga Fjolla Spanca* Bajrami vjen disi andrrueshëm (si vesa n’Pranverë t’Parë). Bajrami vjen si për me na e kujtue se Dashnija nuk asht aq e kollajtë;...

Latest news

Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t’a konsumuar gjithë familja

E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë që...

Qyteti që “prodhoi” koronavirusin shënon zero raste, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24...

Ikën si legena/ Tifozët “trima” sllavo-maqedonë ia mbathën, kur u afruan shqiptarët (film)

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve,...

Të shtënat me armë zjarri te “Astiri”, ky është 45 vjeçari i plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi vetëm disa minuta më parë në zonën e "Astirit" në Tiranë, ku një person mbeti i plagosur me armë...

Shpërthim i fuqishëm në Durrës, qyteti bregdetar “pushtohet” nga tymi

Një shpërthim i kontrolluar ka ndoodhur në ambientet e brendshme të pallatit të Kastratëve në lagjen 17 në Durrës. Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit...
- Advertisement -