- Advertisement -

TAG

lutje

Një lutje për Ambasadoren Kim: Të lutem mos e puth Sorekën

Nga Bislim Ahmetaj Të lutem zonja Kim mos e puth Sorekën pas arritjes së marrëveshjes për reformën zgjedhore. Thjeshtë do të na kujtosh atë puthjen perverse...

Papa Françesku bën thirrje: Në orën 21:00 të bashkohemi në një lutje

Sonte në oren 21:00 , Papa Françesku u ben thirrje te gjitheve , pa marre parasysh vendndodhjen apo perkatesine tuaj fetare , në një...

… ngado… gra…

Nga Fjolla Spanca ngado: Gra që e ngjyejnë Qiellin me zemër! Gra që naltohen tuj dhuru ... Gra që s’ndalen tuj luftu ... Gra që falin!...

Tërmeti tragjik/ “Sheshi Skënderbej” mbushet nga besimtarë, të kapur dorë për dore dërgojnë lutje në Zot (film)

Deri më tani numri i viktimave nga tërmeti tragjik ka shkuar në 33 ndërsa ende vijon nxjerrja e personave nga rrënojat. Situata në të gjithë...

Të kapur dorë për dore, krerët e besimeve fetare luten për shqiptarët në Shkodër (film)

Një video e rrallë vjen sot nga konferenca “Feja si instrument paqeje” e zhvilluar në Shkodër. Pa dallim feje, krerët e besimeve fetare, të kapur...

Kryetari i KMSH uron festën e Kurban Bajramit: Zoti sjelltë në shtëpinë e shqiptarëve më shumë mirësi dhe dashuri (film)

Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu uron të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit! në mesazhin e publikuar, Spahiu i lutet...

“Urbi et Orbi”, mesazhi i Papa Françeskut për Pashkë

Lutemi për mëshirë dhe nuk duhet të dorëzohemi para një deti problemesh, nuk duhet të humbim shpresën në malin e mëkateve, mosbesimit dhe frikës....

Mavraj zbulon arsyen e largimit nga Greqia: Nuk ka xhami për t’u lutur

Futbollisti shqiptar Mërgim Mavraj ka zbuluar arsyen e largimit nga skuadra greke e Aris. Vendimi i tij për tu largua nga Greqia erdhi vetëm 6...

I vranë me lutje në gojë

Nga Gjergj Meta Nuk ka një emër tjetër akti terrorist në Zelandën e Re, kundër dy komuniteteve myslimane që po luteshin në xhamitë e tyre,...

Zbulimet gjuhësore në Ukrainë/ Flitet shqip në 4 fshatra, ja lutjet e lashta

Përshkrimi dhe studimi i së folmes së fshatrave shqiptare të Ukrainës, për të cilën bie fjala më poshtë, ishte filluar që në çerekun e...

Latest news

Me mandatin e tretë të Ramës, Shqipëria i afrohet Kolumbisë jo Europës

Me statusin në Tëitter në mbrojtje të gruas së Carlos , Edi Rama i dha përgjigje dhe pyetjes pse e do mandatin e tretë. Sikur...

Tentoi të futej në Shqipëri pa deklaruar paratë, sekuestrohen 21.900 paund të qytetares britanike

Në doganën e Rinasit janë sekuestruar 21.900 paund, të cilat i përkisnin një qytetareje britanike. Shtetases britanike me iniciale J.R.B iu gjetën paratë e padeklaruara...

Besnik Muçi: Soreca dhe Reforma në Drejtësi si “Aventurë Unike”

Nga Besnik Muçi “Reforma në Drejtësi ka qënë një Aventurë Unike”- tha me gojën plot dhe me një “pafajësi unike” mbrënë në televizionin “euro news...

4 viktima dhe qindra të infektuar në 24 orë, tejmbushen spitalet COVID

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 4 persona për shkak të COVID-19, ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë 299 të...

Zbulimi sensacional: Roma ishte koloni sarde, pra pellazge

Zërat që  shkrimet e para të gjetura në Italinë e sotme ishin latine, përditë e më shumë po e marrin të vërtetë se ato...
- Advertisement -