- Advertisement -

TAG

fqinj

Pandemia/ Italia bën listën e kuqe me 13 vende, Shqipëria nuk bën pjesë. A do e hapë shteti fqinj kufirin për shqiptarët?

Italia ka vendosur kufizime për udhëtarët, për shkak të koronavirusit, por ndryshe nga unioni, shteti fqinj ka bërë vetëm një listë me 13 vende...

Fqinjët e 51-vjeçarit që vdiq nga korenti: S’kishin lekë, ua preu shteti dritat! Shtëpinë ia ndërtoi kisha

Fqinjët e 51-vjeçarit kanë treguar detaje nga ngjarja tragjike ku Frrok Begaj, babai i 8 fëmijëve humbi jetën. Begaj sipas fqinjëve vdiq pasi hipi në...

Keqardhje për jetët e humbura, por grekët janë fqinj të këqinj…Na kanë vrarë e marrë territor

Nga Ergys Mertiri Ndjej keqardhje për çdo jetë të humbur në Greqi. Vdekja është e tmerrshme dhe të trishton kudo ku e sheh. Solidariteti njerëzor...

I dashur komshi, urdhërat jepi tek pullazi yt

Nga Alketa Ipeku Jam kurioze të di se cili do jetë kushti i radhës nga fqinjet tanë ndaj qeverisë shqiptare. Nuk di ku e gjejnë...

Kemi shkuar në Hënë, por e kemi shumë të vështirë të kryqëzojmë rrugën për të përshëndetur një fqinj të ri

Nga George Carlin Paradoksi i epokës sonë është se ne kemi ndërtesa më të larta, por durim më të shkurtër, rrugë më të gjëra, por...

Ndaluni pak o modernistë, na duhet fqinjësi!

Nga Isida Muço* Copëza çastesh gëzimi, teksa mëngjesi nis nxitimthi. Kështu dua t’i kujtoj 14 ditët e pushimeve këtë verë. A e dini pse? Sepse...

Qazimi i Pireut… Grekët jo të gjithëve mund t’iu ndërrojnë emrin

Ky që shihni në këto foto është Qazim Laçi, futbollist nga më të rëndësishmit e përfaqësueses sonë U-21, gjë që u pa qartë edhe...

Latest news

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...

Qyteti që nuk buzëqesh

Nga Jona Koprencka Në vitin 2009 nisa studimet e larta pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Kujtoj ende se si gumëzhinte nga zërat dhe lëvizjet...
- Advertisement -