Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pandemia/ Italia bën listën e kuqe me 13 vende, Shqipëria nuk bën pjesë. A do e hapë shteti fqinj kufirin për shqiptarët?

Nga 27.al 0

Italia ka vendosur kufizime për udhëtarët, për shkak të koronavirusit, por ndryshe nga unioni, shteti fqinj ka bërë vetëm një listë me 13 vende nga ku do të ketë kushte.

Ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza ka urdhëruar që udhëtarët që 14 ditët e fundit kanë qenë në  Armeni, Bahrein, Bangladesh, Bosnia, Brazil, Kili, Republikën Domenikane, Kuvajt, Maqedoni e Veriut, Moldavi, Oman, Panama dhe Peru, nuk do të lejohen të hyjnë në Itali.

Lajm i mirë është se në këtë listë të kuqe nuk hyn Shqipëria, e cila nga BE më 1 korrik nuk u përfshi në listën e vendeve me të cilat do të hapeshin kufijtë e jashtëm.

A është kjo një shenjë që shqiptarët do të nisin lëvizjet në shtetin fqinj? Kjo mbetet për t’u parë në ditët në vazhdim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej