- Advertisement -

TAG

Ministri i Shëndetësisë

Maqedonia e Veriut heq karantinën për të ardhurit nga Afrika, mbyllen një pjesë e qendrave Covid

Në seancën e 72-të të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka raportuar për gjendjen me Covid-19. Në këtë seancë, është...

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...

DW: Vaksina ruse Sputnik do të mbërrijë në Gjermani

Qeveria federale do të negociojë me Rusinë për vaksinën kundër koronavirusit Sputnik V. Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn tërheq vëmendjen, që të mos nxitet...

Shqipëria i ofroi vaksinimin e mësuesve me Sinovac, Kosova refuzon ofertën

Kosova ka refuzuar ofertën e Shqipërisë për të vaksinuar mësuesit e saj me vaksinën kineze Sinovac. Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se Kosova nuk e...

Racizëm

Nga Mehmet Elezi Klasifikimi kryeministror i shqiptarëve në “personalitete” e “njerëz të zakonshëm”, kur është puna për radhën e vaksinimit, nuk është vetëm formë e...

Ministri italian i Shëndetësisë firmos dekretin, autorizohet përdorimi i antitrupave monoklonalë. Trump dhe Berlusconi u trajtuan me to

Ministri i Shëndetësisë në Itali Roberto Speranza njofton se i ka dhënë “OK” “shpërndarjes së jashtëzakonshme të antitrupave monoklonalë” teksa sot mbërrijnë edhe 250...

Filipçe: Në Maqedoni ka 20 lloje të koronavirusit, mos i hiqni maskat

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka deklaruar se  situata nga koronavirusi është  e qëndrueshme, por ka bërë thirrje që qytetarët të jenë të kujdesshëm...

Ministri gjerman jep lajmin e keq: Pritet të ketë mungesë vaksinash deri në prill

Gjermania pritet që të ketë një mungesë vaksinash anti-COVID për një periudhë 10 javore. Kjo deklaratë është bërë sot nga ministri i Shëndetësisë i...

4 të vdekur dhe 279 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar edhe 279 raste të reja me koronavirus. Ai bëri të...

Kosova drejt lehtësimit të masave, Zemaj: Jemi të fundit në rajon sa i përket rasteve të reja me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur sot rreth mundësisë së lehtësimit të masave kufizuese që janë në fuqi. Zemaj thotë se sipas statistikave të...

Latest news

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...
- Advertisement -