- Advertisement -

TAG

Italia

Mbi 13 mijë raste të reja me Covid në Itali dhe 246 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 246 pacientë me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 170,633 teste të realizuara, kanë...

Italia ashpërson masat kundër COVID-19

Qeveria italiane të shtunën, më 27 shkurt, njoftoi se ka vendosur kufizime të reja në pesë nga 20 rajonet e vendit, në përpjekje për...

Italia shton masat kundër COVID-19, shkak varianti i ri i koronavirusit

Italia nuk e ka kaluar situatën me pandeminë dhe tani i shtohen edhe variantet e reja të virusit që janë kthyer në një shqetësim...

Bie numri i të infektuarve ditorë me Covid në Itali, humbin jetën 274 persona

Këtë të hënë nga 170 672 teste të zhvilluara janë konfirmuar më pak se 10 mijë raste të reja me Covid. Sipas raportit më të fundit...

AstraZeneca: Deri në mars, synojnë të sigurojmë 4,2 milion doza të vaksinave në Itali

Kompania farmaceutike, AstraZeneca bën me dije se deri në mars mund të sigurohen 4,2 milion doza të vaksinës për Italinë. Ndërsa gjatës ditës së premte...

Mbi 15 mijë raste me Covid dhe 353 viktima në 24 orët e fundit në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit Italia ka regjistruar 15,479 raste të reja me Covid, nga 297,128 teste të realizuara. Ministria e Shëndetësisë bën me dije...

Italia pranë aprovimit të “Sputnik V”, Instituti Kombëtar në Itali: Vaksina ruse më e mira

Italia është shumë pranë aprovimit të vaksinës ruse “Sputnik V”. Mediat italiane raportojnë se është kryer një studim shkencor rreth vaksinës ruse nga një laborator shkencor...

Vijon të rritet bilanci i të infektuarve me COVID në Itali, qindra të vdekur regjistrohen në Britani

Në shumë vende të botës shqetësimi më i madh ose detyra parësore është ulja e numrit të të prekurve nga pandemia e Covid-19 dhe...

Rriten sërish infektimet me Covid në Itali, në 24 orët e fundit humbin jetën 369 pacientë

Rritje të rasteve me koronavirus janë shënuar gjatë 24 orëve në Itali. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 294,411 testime të realizuara, 12,074...

Italia lehtëson masat anti-covid, shumica e rajoneve kthehen në” zona të verdha”

Shumica e rajoneve italiane kanë lehtësuar të hënën masat anti-covid. Lëvizja vjen në një kohë kur shumë nga fqinjët evropianë të vendit si Franca,...

Latest news

Lirohet mjeku Edvin Prifti, ngel në burg gjyqtarja Hoxha

  Gjykata e Posaçme ka liruar kardiokirurgun Edvin Prifti, ndërsa në fuqi mbetet masa e pezullimit nga detyra. Ndërsa sa i përket gjyqtares Enkeleida Hoxha dhe...

892 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...

Idrizi takim me strukturat në Elbasan: Rama dhe Rilindja tradhtuan Çështjen Çame, tani i pret opozita dhe stoli i turpit të historisë

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike në qytetin e Elbasanit. Në fjalën...
- Advertisement -