- Advertisement -

TAG

Italia

Mediat britanike: Evropa do të rinisë vaksinimin me AstraZeneca-n

Sipas The Times.co.uk, Franca dhe Italia po përgatiten të heqin pezullimin e vendosur për vaksinën AstraZeneca, pasi rregullatori evropian doli në përfundimin se përfitimet e...

I kërkuar në Itali për tentativë vrasjeje, si i shpëtoi shqiptari në Britani dënimit

Një gjykatës në Britaninë e Madhe ka urdhëruar lirimin sipas Aktit të Ekstradimit 2003 të një shqiptari. Ndaj këtij të fundit ishte lëshuar një...

354 viktima dhe mbi 15 mijë raste me Covid në 24 orët e fundit në Itali

Situata e koronavirusit në Itali vijon të jetë shqetësuese. Në 24 orët e fundit janë raportuar 354 viktima, duke e çuar numrin e përgjithshëm në...

Pas Gjermanisë e Italisë, edhe Franca pezullon përdorimin e vaksinës së AstraZeneca-s

Franca do të ndalojë administrimin e vaksinës se prodhuar nga AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit për Covid-19 në pritje të një vlerësimi nga rregullatori...

Italia mbyllet për festën e Pashkëve, priten masa të reja anti-Covid

Italia ka vendosur masa shtrënguese për shkak të situatës së Covid-19. Mediat italiane shkruajnë se vendi do të mbyllet për festat e Pashkëve, ndërsa pas...

Italia vendi i parë në BE, do të prodhojë vaksinën Sputnik V të Rusisë

Italia do të prodhojë vaksinën ruse Sputnik V, duke shënuar kështu marrëveshjen e parë mes nje vendi europian dhe Rusisë. Marrëveshja është nënshkruar nga fondi...

Mbi 24 mijë raste me Covid dhe 297 viktima në Itali në 24 orët e fundit

Rritje e rasteve me koronavirus janë raportuat ditën e sotme në Itali. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 378, 463 teste kanë rezultuar...

Italia bllokon eksportin e vaksinave anti-Covid drejt Australisë, ja çfarë vendimi merr BE

Italia ka bllokuar eksportin e 250,000 dozave të vaksinave Covid-19 drejt Australisë. Zëdhënësi i Kryeministrit Italian Mario Draghi, tha se Italia dhe Komisioni Evropian kishin...

Një vit nga pandemia, më shumë se 8 mijë humbje jete në vend, rritje me 39%

Rreth një vit më parë, Italia, e më pas Europa, përfshirë Shqipërinë, nxituan të vendosnin karantina të ashpra përballë rrezikut të një pandemie, që...

Mbi 13 mijë raste të reja me Covid në Itali dhe 246 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 246 pacientë me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 170,633 teste të realizuara, kanë...

Latest news

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...

207 raste të reja dhe 5 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 207 raste të reja me COVID, nga 2698 testime të kryera në total. Nuk...
- Advertisement -