- Advertisement -

TAG

Italia

Italia ashpërson masat kundër COVID-19

Qeveria italiane të shtunën, më 27 shkurt, njoftoi se ka vendosur kufizime të reja në pesë nga 20 rajonet e vendit, në përpjekje për...

Italia shton masat kundër COVID-19, shkak varianti i ri i koronavirusit

Italia nuk e ka kaluar situatën me pandeminë dhe tani i shtohen edhe variantet e reja të virusit që janë kthyer në një shqetësim...

Bie numri i të infektuarve ditorë me Covid në Itali, humbin jetën 274 persona

Këtë të hënë nga 170 672 teste të zhvilluara janë konfirmuar më pak se 10 mijë raste të reja me Covid. Sipas raportit më të fundit...

AstraZeneca: Deri në mars, synojnë të sigurojmë 4,2 milion doza të vaksinave në Itali

Kompania farmaceutike, AstraZeneca bën me dije se deri në mars mund të sigurohen 4,2 milion doza të vaksinës për Italinë. Ndërsa gjatës ditës së premte...

Mbi 15 mijë raste me Covid dhe 353 viktima në 24 orët e fundit në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit Italia ka regjistruar 15,479 raste të reja me Covid, nga 297,128 teste të realizuara. Ministria e Shëndetësisë bën me dije...

Italia pranë aprovimit të “Sputnik V”, Instituti Kombëtar në Itali: Vaksina ruse më e mira

Italia është shumë pranë aprovimit të vaksinës ruse “Sputnik V”. Mediat italiane raportojnë se është kryer një studim shkencor rreth vaksinës ruse nga një laborator shkencor...

Vijon të rritet bilanci i të infektuarve me COVID në Itali, qindra të vdekur regjistrohen në Britani

Në shumë vende të botës shqetësimi më i madh ose detyra parësore është ulja e numrit të të prekurve nga pandemia e Covid-19 dhe...

Rriten sërish infektimet me Covid në Itali, në 24 orët e fundit humbin jetën 369 pacientë

Rritje të rasteve me koronavirus janë shënuar gjatë 24 orëve në Itali. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 294,411 testime të realizuara, 12,074...

Italia lehtëson masat anti-covid, shumica e rajoneve kthehen në” zona të verdha”

Shumica e rajoneve italiane kanë lehtësuar të hënën masat anti-covid. Lëvizja vjen në një kohë kur shumë nga fqinjët evropianë të vendit si Franca,...

Ulen rastet me COVID-19 në Itali, rreth 8 mijë të prekur dhe 329 viktima

Në 24 orët e fundit janë shënuar 7, 925 raste të reja me koronavirus në Itali nga 142,419 testime të realizuara. Ministria e Shëndetësisë raporton...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -