- Advertisement -

TAG

Ermonela Jaho

Ermonela Jaho reagon për shembjen e Teatrit: E vërteta është viktima e parë

Sopranoja e mirënjohur Ermonela Jaho ka reaguar për prishjen e Teatrit Kombëtar, në mënyrë shumë therrëse. “Kur njerezit nuk arrijnë t’i zgjidhin mosmarrëveshjet dhe vendosin...

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho anulon koncertin Gala për arsye shëndetësore

Sopranoja e famshme shqiptare Ermonela Jaho ka anuluar koncertin Gala, i cili pritej të mbahej në qytetin Baden-Baden të Gjermanisë. Jaho shprehet se janë pikërisht...

Ilir Kerni emërohet drejtor i Baletit në Teatrin Kombëtar të Splitit. Ermonela Jaho: Kroatët u treguan largpamës

Duke shpërndarë një njoftim të vetë Ilir Kernit, sopranoja shqiptare me nam botëror, Ermonela Jaho ka bërë me dije se koreografi dhe balerini i...

Ermonela Jaho rikthehet në Tiranë me një koncert gjigand

Ermonela Jaho do të rikthehet në Tiranë për të mbajtur një koncert gjigand në sheshin “Nënë Tereza”. Lajmi është bërë i ditur nga "Revista Bordo"...

Ambasadorë të Kombit Shqiptar nuk janë vetëm artistët

Nga Endrit Hoxhaj Në çdo vend të botës të shkojnë shqiptarët, gjithëherë kokën e kanë pas në vendlindjen e tyre! Në këtë kuadër, kam vëne...

Ermonela Jaho kandidate për ambasadore në UNESCO, organizata: Shqipëria, model i zhvillimit të trashëgimisë

“Vlerësojmë shkëlqyeshëm punën dhe rezultatet e Shqipërisë në mbrojtjen, konservimin, restaurimin dhe sensibilizimin e trashëgimisë, me synimin e qartë për t’i dhënë zhvillim turizmit...

Një mbrëmje shqiptare në New York, festojnë suksesin e sopranos Ermonela Jaho

Ambasadorja Besiana Kadare dhe fotografi i shquar shqiptaro-amerikan, Fadil Berisha organizuan javën e kaluar, në Nju Jork, një mbrëmje me sopranon me famë ndërkombëtare...

Ermonela Jaho nominohet sërish për “International Opera Awards”

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho është nominuar sërish për trofeun “International Opera Awards”. Këtë çmim Jaho e ka fituar si këngëtare lirike për vitin 2016. Vlerësimet...

Ermonela Jaho nominohet për “Oskarin” e muzikës klasike: Ndihem shumë e nderuar

Një tjetër arritje e sopranos shqiptare Ermonela Jaho në arenën ndërkombëtare të muzikës klasike. Ermonela Jaho është nominuar në "International Opera Awards 2018" si këngëtarja më e...

Ermonela Jaho në Pekin me operën “Thaïs”, në krah të Placido Domingo

Sopranoja Ermonela Jaho do të ngjitet në skenën e Qendrës Kombëtare të Arteve në Pekin në rolin e Thias, personazhit kryesor të operës me...

Latest news

Qarkullonte me armë zjarri me vete, arrestohet 30-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 30-vjeçar pasi i është gjetur një armë në një çantë të vogël që mbante me vete. Po ashtu,...

Përplasja mes Elisa Spiropalit dhe Rudina Hajdarit, Abazi: Kundër spektaklit në politikë

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali dhe deputetja Rudina Hajdari kanë replikuar me tone të ashpra në Kuvend për kodin zgjedhor, lidhur me këtë ka...

Pas tërmetit me magnitudë 4.2, regjistrohen të tjera lëkundje gjatë natës në Cërrik e Belsh

Lëkundje tërmeti janë ndjerë përgjatë natës në qarkun e Elbasanit, ku epiqendra ka qenë Belshi. Pas lëkundjeve të forta të djeshme që u regjistruan...

Ndotja akustike/ Bushati Spiropalit: Me lavde gojore për Skënderbeun… Spiropali Bushatit: Ti je nipi i Hysni Kapos (film)

Shumë ashpër janë përplasur mes tyre Andi Bushati dhe Elisa Spiropali dje në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel. Përballja u kthye në një...

Ekzekutimi i 71-vjeçarit në Elbasan, trupi ende në morg, askush nga familjarët nuk është paraqitur

Për pesë orë me radhë dita e djeshme në Elbasan, pothuajse ishte një skenë lufte. Duke mos u bindur për t’u dorëzuar, forcat speciale RENEA,...
- Advertisement -