- Advertisement -

TAG

ëndërr

Mos e ndal ëndërrën!

Nga dom Gjergj Meta Shqipëria që duam dhe ëndërrojmë, nuk do të jetë ndoshta asnjëherë e përsosur ashtu si në ëndërrat tona. Në fund të...

Lulzim Basha kujton udhëtimin e parë pa viza në Europë: Sot 10 vjet më parë m’u plotësua një ëndërr

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kujtuar me anë të një postimi në rrjetet sociale udhëtimin e parë pa viza drejt Europës. Në postin...

Prekëse/ Alvini takon gjyshin që e shihte në ëndërr (film)

Kur u takua me të atin në kampin “Al Hol” në Siri Alvini lutej se donte të takonte gjyshin. Në ëndërra e tij ai...

Lleshaj i jep “Medaljen e Nderit” Ina Nukës: Nuk jam për të mbajtur fjalime, por dua të jem mes kolegëve

Efektivja e Policisë Ina Nuka  e cila ngeli i plagosur në protestën e 22 nëntorit të 2018  është dekoruar me “Medaljen e Nderit” nga ministri...

Para se të bëhej një numër, një gazetar ishte një ëndërr …

Nga Albana Shala  Para se të bëhej një numër Një gazetar ishte një ëndërr - ëndrra e prindërve të tij, e miqve, e njerëzve të thjeshtë...

Duart e njeriut që nuk përmbushi ëndërrën, por dashuroi punën

Nga Sonila Alushi I ri ëndëronte të bëhej inxhinier dhe në shkollë ishte më i zoti nga të tërë. Por, ishin dhjetë vetë në shtëpi,...

Transformohet Piramida, Rama: Ishte ëndrra ime e vjetër

Transformimi i Piramidës do të nisë së shpejti, ndërsa sot është prezantuar projekti që parashikon ta shndërrojë në një qendër inovacioni e teknologjie për...

BE, 40 vjet ëndërr…

Nga Lutfi Dervishi Ne jetojmë në një rajon që prodhon histori më shumë se ç’është në gjendje të konsumojë, por dita e sotme mund të...

Vdis që të bëhesh i famshëm në Shqipëri, realizo ëndrrën tënde!

Ju ka ngelur peng diçka në jetë? Mos u shqetësoni! Agjencia “Me krahë të lehta” realizon ëndrrën tuaj pasi të vdisni. Nuk ka rëndësi nëse...

Latest news

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...
- Advertisement -