- Advertisement -

TAG

elma doresi

Mua nuk më plas më se ku jemi. Dhe boll me shprehjen “jemi në Shqipëri”!

Nga Elma Doresi Mua nuk më plas më se ku jemi. Dhe boll me shprehjen: Jemi në Shqipëri! Gaboj? Jemi në shqipëri. Vrau? Jemi në Shqipëri. Vodhi? Jemi në...

Letër mikut që më tha “kam hequr dorë nga Teatri”

Nga Elma Doresi E di atë ndjenjë, e njoh. Quhet pesimizëm dhe lodhje. Lodhje nga realiteti. Dhe ti e di mik se nga ai realitet...

“Lëreni, do të kujdesem unë ta ndriçoj Teatrin”…tha Hëna

Nga Elma Doresi "Lëreni "-tha Hëna. "Do të kujdesem unë ta ndriçoj Teatrin". "Ja kanë hequr dritat prej kohësh, e lënë qëllimisht ashtu që kalimtarëve tu shpifet,...

Elma Doresi: Në teatër ka plasur plagjiatura, “Mjeshtrat e skenës” do dalin zbuluar kur të zbatohet e drejta e autorit

Jeta artistike dhe teatrore ka jo pak probleme. Jo vetëm buxhetet e pakta për shfaqjet dhe qarkullimin e tyre në skena të ndryshme, por...

I bukuri ti! U braktise pikërisht nga ata që i ktheve në heronj

Nga Elma Doresi U trishtova e di? Besoj se dhe ti kishe të njëjtën ndjesi. Nuk të kisha parë kurrë më parë aq të trishtë. Qëndroje...

Hervin Çuli “flak në rrugë” regjisoren, Elma Doresi: Ja puçi që më bëri drejtori i Teatrit

Regjisorja Elma Doresi është mjaft e re në moshë, por mbi shpatulla mban shumë shfaqje e duartrokitje të sinqerta. Ajo tani është e papunë,...

Plaku im i bukur…

Nga Elma Doresi Ishte një “Udhëtim i bukur”. A mund të të them faleminderit? "Si çdo fillim, ka dhe një mbarim." "Çdo nisje ka dhe një fund." "Njërëzit...

“Me fjalë, me gurë, apo me zjarr… unë do të mbroj Teatrin Kombëtar”

Qeveria ka nisur procedurat për prishjen e Teatrit Kombëtar dhe ky akt sipas shumicës së artistëve po bëhet në mënyrë anti-kushtetuese, duke shmangur procedurat...

Ky brez nuk do ta kuptojë kënaqësinë e të kënduarit “llaçi bojs” rrugës për në plazh, me autobus

Nga Elma Doresi Brezi i ri nuk do ta kuptojë...! Ky brez nuk do ta kuptojë se çfarë kënaqësie është të luash doçe-kanoçe, ai as e...

Le t’i duam plehrat

Nga Elma Doresi Plehrat nuk kanë faj, a nuk mendon dhe ti kështu? Askush nuk zgjedh dot në jetë se çfarë duhet të jetë, kështu...

Latest news

“Basha po bën fushatë moderne”, Gjekmarkaj: Rama i frikësuar nga humbja

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar fushatën zgjedhore në Shqipëri, mesazhin e Merkel për negociatat si dhe opinionin paraprak të Komisionit të Venecias për ndryshimet...

Shifra rekord/ 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut vijon të jetë një zonë e kuqe sa i përket situatës së Covid-19. Në 24 orët e fundit, Institucioni Shëndetësor në shtetin...

Tiranës i mohohet penallti, derbi me Partizanin mbyllet pa fitues

Supersfida e javës së 6-të e Kategorisë Superiore, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit nuk ka prodhuar fitues. Pavarësisht se të dy skuadrat kishin...

Nis vaksinimi anti-Covid në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin dozat e para

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik V” janë vaksinuar mjekët...

Italia nuk gjen qetësi/ Shifra të frikshme viktimash dhe të infektuarish për 24-orë

Situata e pandemisë në Itali vijon të përkeqësohet ku shifrat ditore po kapin nivele të frikshme. Vetëm gjatë 24-orëve të fundit në vendin fqinj...
- Advertisement -