- Advertisement -

TAG

Ditmir Bushati

Ditmiri në gjurmët gjakatare të Mahmud Pashë Bushatit

Nga Arben Llalla Ditmir Bushati pasi "zgjidhi" çështjet shqiptare me Greqinë i është rikthyer të vdekurve duke na i paraqitur të "ringjallur", ashtu siç nuk...

Majlinda Angoni emërohet prefekte e Shkodrës, vendimi u mor 1 javë më parë në Elbasan

Qeveria Rama po bën ndryshime të njëpasnjëshme pak muaj para fillimit të fushatës dhe zgjedhjeve të reja parlamentare të 2021. Pas dërgimit të Ilir Beqajt...

“Gropat e dekriminalizimit”, Rama dërgon Beqajn drejtues politik në Shkodër, Dako jashtë loje në Durrës (film)

Nga Esiona Konomi Në prag të zgjedhjeve, dhe nën presionin e kohës që nuk pret, kryesocialisti Edi Rama ka vendosur t’i japë fund situatës së vështirë...

Bushati del kundër Ramës për ambasadoren në Athinë: Kjo nuk ndodhi as në komunizëm

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka dalë dalë kundër kryeministrit Edi Rama për propozimin e emrit zëvendësues në ambasadës shqiptare në Athinë, pas shkarkimit të...

25 vjet nga Masakra e Srebrenicës, Bushati: Revizionimi i historisë nuk i shërben pajtimit dhe rrugës evropiane

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka përkujtuar 25-vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, një nga mizoritë më të turpshme sipas tij që nga Lufta...

“Qeveria duhet të ndahet nga oligarkët”, Rama i përgjigjet Ditmir Bushatit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas kritikave të forta të ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, i cili tha nga foltorja...

“Dita e Dëshmorëve”, Ditmir Bushati mesazh përmes Qemal Stafës

Deputeti i Partisë Socialiste, Ditmir Bushati ka zgjedh ta kujtojë me fjalët e heroit Qemal Stafa, 5 Majin. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Bushati shkruan...

Zëri i Amerikës: “Ditmir Bushati trazon ujërat e shumicës parlamentare”

Në Shqipëri, ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati trazoi sërish ujërat e shumicës parlamentare ku bën pjesë, ndërsa gjatë fjalës së tij në parlament...

Ditmir Bushati denoncon: Kontrata e koncesionit të Kastratit në Durrës pa garë. Të ndahemi nga oligarkia!

Deputeti socialist Ditmir Bushati i ka bërë thirrje socialistëve që të mos e votojnë koncesionarin e ri që synon të privatizojë Portin e Durrësit. Bushati...

Bushati: Bizneset të mos stigmatizohen, por të mbështeten

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati në një intervistë dhënë për emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” foli për situatën e...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -