- Advertisement -

TAG

Ditmir Bushati

Rama e la jashtë, Bushati thirrje të rinjve: Me votë mund të ndryshoni trajektoren e Shqipërisë

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati që Edi Rama e la jashtë listës për zgjedhjet e 25 prillit shprehet se Shqipëria ka nevojë për ide...

Ditmir Bushati lëvizje të papritur, ka një ftesë për të rinjtë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati u është drejtuar me një thirrje të rinjve në rrjetet sociale, ku i fton   në “instalive” në orën 20:00....

“Punëtorë nga Bangladeshi”, Rama: Ku merr vesh Ditmir Bushati nga këto punë (film)

Kryeministri Edi Rama ka refuzua të flasë për komentin e Bushatit pas takimit me pronarin e një fasonerie në Shkodër ku i kërkoi të...

Provokimi i Vuçiç për Kosovën, Bushati: Mos u çudisni përsa kohë hapësira jonë mediatike strehon demonstratat “risive” të projektit të copëtimit të Kosovës!

Ish-ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka reaguar për foton e Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç që kishte vendosur Kosovën në flamurin e Serbisë. Bushati...

Bushati-Ramës: Po kandidon njerëz të lidhur me krimin

Kryesia e Partisë Socialiste nuk i shpëtoi dje debateve në lidhje me listën e kandidatëve për deputetë, kryesisht për listën e Tiranës. Zëvendëskryeministri Erion...

Si thanë grekët, të fshihet emri “Çamëri”? Po këto qëndrime të nënshkruara në OKB?

Nga Redon Veliu* Korrespodenca e ministrave Iliaz e Hysen Vrioni, hedh dritë për Çështjen Çame. Por, për ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati kjo dosje është...

Kërkoi shtetësi nga Kosova për t’ju bashkuar Vetëvendosjes? Flet Ditmir Bushati

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka mohuar raportet se po kërkon shtetësi të Kosovës dhe se do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. “Lajmi i botuar në një portal në...

Vjosa Osmani presion mbi institucionet e sigurisë për shtetësinë e Ditmir Bushatit, pritet aderimi i tij në Vetëvendosje

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, pas një fushate të gjatë kundër establishmentit në Prishtinë dhe mitizimit të Albin Kurtit, këto...

Çështja e Detit/ Shpëtim Idrizi: Dekreti nuk ka të bëjë me zgjerimin 12 milje, por caktimin e vijës bazë (film)

Shpëtim Idrizi thotë që dekreti i miratuar nga qeveria greke nuk ka të bëjë me zgjerimin nga 6 në 12 milje, por është një...

“Dështon” propozimi i Ramës/ Ditmir Bushati nuk përzgjidhet në postin e rëndësishëm të OSBE

Ish-ministri Ditmir Bushati nuk arriti të przgjidhej si përfaqësues për lirinë e medias në OSBE, pas propozimit të bërë në këtë post nga kryeministri...

Latest news

Hapen kutitë e para për Beratin, vërtetohet një nga pretendimet e LSI

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve në KQZ, pasi  vendosi javën e kaluar të hapë kutitë e 24 qendrave të votimit me materialet zgjedhore në...

Kurti: Do të ngremë padi ndaj krimeve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka premtuar se do të ngrihet padia ndaj Serbisë për krime lufte. Gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Kurti thotë...

U kapën me 1 kg kokainë në makinë, Gjykata e Tiranës jep masën e sigurisë për efektivin e RENEA-s dhe dy të tjerët

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg me afat 35 ditor” për efektivin e RENEA-s, Xhuljo Liçi, që u kap...

Në kujtesë të Teatrit Kombëtar

Nga Flutura Açka  Kisha besuar se pas majit të vitit 2018, në jetën time nuk do të gjendej më kurrë ndonjë arsye për lot. Por të...

Vrasja e Endri Mustafës, reagon policia: U gjet i pajetë në breg të liqenit

Policia e Shtetit ka reagua lidhur me ekzekutimin e Endrit Mustafës në Shkodër. Sipas policisë viktima është gjetur sot rreth orës 09:00 në bregun e liqenit,...
- Advertisement -