- Advertisement -

TAG

Ditmir Bushati

Sot 11 vite nga anëtarësimi në NATO, Bushati: Arritje historike

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka përkujtuar sot 4 prilli i 2009-ës kur Shqipëria u anëtarësua në NATO. Përmes një postimi në Facebook, Bushati thekson...

Bushati propozon: Politikanët të bëhen bashkë, të respektojmë rregullat edhe kur nuk biem dakord

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, e konsideron të nevojshëm një “pakt për Evropën” mes aktorëve të klasës politike në vendi në mënyrë që procesi...

”Të zgjidhet kjo dramë”/ Bushati: KE për herë të tretë radhazi rekomandon çeljen e negociatave me Shqipërinë

Ish- ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka shkruar se drama e negociatave duhet të zgjidhet pasi Komisioni Europian për herën e tretë...

Dita e Holokaustit, Bushati: Beteja e fjalës së lirë, thelbësore kur kultura e demokracisë po lëkundet

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati në Ditën e Përkujtimit të Holokaustit jep mesazhin se është “detyra jonë të sigurojmë që gjenerata e re trashëgon...

Bushati, mesazh Vuçiçit për masakrën e Reçakut: Gjeni forcë për të dënuar krimet tuaja

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i sapoemëruar si i dërguar i Posaçëm i Presidencës së OSBE-së ka përkujtuar sot masakrën e Reçakut në Kosovë...

Pyetje pa përgjigje mbeten mbi gulenistin e dorëzuar në Turqi nga Shqipëria

Stambolli dhe Tirana japin versione diametralisht të kundërta mbi dëbimin e mësuesit turk, Harun Çelik, i dyshuar si anëtar i Lëvizjes Gulen, duke ngritur...

Mali i Zi miraton ligjin për vendosje të flamujve kombëtarë në publik, Bushati: Një lajm i mirë për shqiptarët

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se në Mal të Zi është miratuar ligji, me anë të...

Miratohet Paketa Antishpifje/ Edi Rama vetëshpallet kryeredaktor i të gjitha mediave

Mediat shqiptare qysh nga sonte hyjnë nën censurën e qeverisë së drejtuar nga Edi Rama. Paketa Antishpifje u miratua pak më parë nga mazhoranca e...

Ligji antishpifje/ Ditmir Bushati kundër grupit të PS-së: Bie ndesh me Këshillin e Europës

Ligji antishpifje që pritet të kalojë sot në Kuvend nga ana e Partisë Socialiste ka nxitur debate dhe vetë brenda grupit parlamentar të kësaj...

Bushati: S’mund të fajësojmë vazhdimisht BE për negociatat

Marrëdhënia mes ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati dhe kryeministrit Edi Rama duket se vazhdon të jetë e tensionuar. Pas largimit nga posti i ministrit, Bushati...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -