Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

”Të zgjidhet kjo dramë”/ Bushati: KE për herë të tretë radhazi rekomandon çeljen e negociatave me Shqipërinë

Nga Klodiana 0

Ish- ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka shkruar se drama e negociatave duhet të zgjidhet pasi Komisioni Europian për herën e tretë radhazi ka rekomanduar hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Përmes një postimi në Twitter, Bushati shkruan se ky vendim i KE vjen sërish në dritën e progresit të arritur dhe rezultateve të prekshme në sundimin e ligjit.

“Në dritën e progresit të rëndësishëm të arritur dhe rezultateve të prekshme në fushat kryesore që lidhen me sundimin e ligjit Komisioni Europian konfirmon për herë të tretë (18 ‘, 19,‘ 20) hapjen e bisedimeve të pranimit me #Albania. Topi është përsëri në gjykatën #EUMS për të zhbllokuar dr dramën e pranimit !”– tha Bushati.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej