- Advertisement -

TAG

Dimal

Ndërron jetë fëmija 18-muajshe në Dimal, familjarët nuk pranojnë autopsinë

Një foshnje 18-muajshe me emrin Bashkim Metullari ka ndërruar jetë ditën e sotme në Pashalli të Dimalit, në Berat. Raportohet se fëmija shkoi në spital...

“Nuk jeni për këtë punë!”, qytetari e “shkund”, Blendi Klosi: “Avash, se ka rrëmujë, po ti ça xhiron?” (film)

Disa qytetarë kanë qenë të irrituar me drejtuesin politik të PS-së Blendi Klosi gjatë një takimi që zhvilloi në Dimal (Ura Vajgurore) në kuadër...

Miratohet në Këshill Bashkiak, nga sot Ura Vajgurore do të quhet Dimal

Nga sot Bashkia e Urës Vajgurore do të quhet Dimal pas zbulimit të qytetit antik në kodrat e qytetit. Prej 1 viti kryebashkiakja Juliana Memaj...

Jo më Ura Vajgurore, por “Dimal”, të premten merret vendimi (film)

Kryetarja e Bashkisë së Urës Vajguror, Juliana Mema në një intervistë për Abc-në e Mëngjesit, këtë të hënë ka dhënë detaje në lidhje me...

Nuk do të quhet më Ura Vajgurore, qyteti merr emrin e vendbanimit antik

Bashkia Ura Vajgurore së shpejti do të quhet Dimal. Propozimi për ndryshimin e emrit që erdhi nga disa intelektualë të zonës, zë fill tek...

Latest news

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...

Të shtëna me armë brenda një universiteti, një viktimë dhe 3 të plagosur, autori vret veten

Një sulm me armë është raportuar në një Universitet në Gjermani. Raportohet se një student është vrarë dhe tre të tjerë kanë mbetur të...
- Advertisement -