Ndërron jetë fëmija 18-muajshe në Dimal, familjarët nuk pranojnë autopsinë

0
186

Një foshnje 18-muajshe me emrin Bashkim Metullari ka ndërruar jetë ditën e sotme në Pashalli të Dimalit, në Berat.

Raportohet se fëmija shkoi në spital pa shenja jete teksa në autoambulancë u asistua nga mjekët por pa rezultat. Konfirmohet se fëmija ishte pa shenja jete edhe në qendrën shëndetësore i shoqëruar nga nëna dhe infermieri.

Familjarët ndërkohë nuk kanë pranuar që fëmijës t’i bëhet autopsia dhe e tërhoqën trupin e fëmijës. Nuk dihen ende shkaqet pse vdiq fëmija.