- Advertisement -

TAG

camet

I riu çam i përgjigjet Lali Erit: Nuk ju lëmë të varrosni Çështjen Çame. Do i vini anash PDIU-së

Nga Endri Çami U shfaq në Rrogozhinë Lali lehës i Rilindjes për të sulmuar PDIU-në. Kjo qënie u kujtua pas katër vjetësh braktisje totale dhe lënie...

Çamët u dërguan në kampet e shfarosjes bashkë me hebrenjtë e Epirit

Nga Arben Llalla Gjatë dërgimit nëpër kampet e shfarosjes të 1.725 hebrenjve të Epirit në mëngjesin 25 marsit 1944, kur trupat gjermane me ndihmën edhe...

O qirje Vangjelis… nuk e zhbëni dot gjakun e çamëve!

Nga Artan Hoxha Mbani frymën njerëz…. Çani: Kjo vjen nga greqishtja e vjetër, apo nga greqishtja e re?! Curri: O Çani, ti je me grek se unë!!! …dhe përballë...

Grekët mund ta bëjnë pelegrinazhin në Shqipëri, ndërsa çamëve u ndalohet të vizitojnë varret e gjyshërve

Nga Arben Llalla Prej 15 vitesh shoqata e veteranëve ushtarakë dhe policisë të Ksanthit organizon një pelegrinazh për të nderuar heronjtë grekë që janë vrarë...

Çamët e Lali Erit… të padenjë për Çështjen Çame…

Nga Abedin Rakipi Një lajm i shpërndarë me bujë nga disa portale të kontrolluara nga qarqe afër Lali Erit na shpaloste me eufori përçarjen e...

Pavlopoulos, ju ndiheni inferiorë ndaj çamëve

Nga Abedin Rakipi I "panjerëzishëm" qirje Pavlopulos, Fakti që një njeri arrin të dallojë të mirën nga e keqja, tregon superioritetin e tij intelektual ndaj të...

Presidenti i Greqisë mallkon Shqipërinë, Ilir Meta shkon te arushi fotograf

Festa Kombëtare e Greqisë, e cila është nisja e revolucionit shqiptar për pavarësimin e vendit fqinj, këtë vit u bë zeher e hidhur, falë...

Presidenti grek quan çamët nazistë dhe paralajmëron Shqipërinë

Presidenti grek, Prokopios Pavlopoulos i ka dërguar një mesazh tjetër Shqipërisë, në lidhje me integrimin europian, ku tha se mosrespektimi i minoritetit grek dhe...

Idrizi Pavlopulosit: Na jep një rast që çamët bashkëpunuan me nazistët. Idiotët e dobishëm të Tiranës ta harrojnë që rruga drejt BE, kalon nga...

Shpëtim Idrizi ka reaguar pas deklaratës së kreut grek të shtetit, sipas së cilës shqiptarët e Çamërisë duhet ta pranojnë që kanë qenë bashkëpunëtorë...

Mesila Doda: Panos Kammenos, ky derr i kënaqun

Mesila Doda, sekretare e përgjithshme e PDIU-së nuk është kursyer ndaj deklaratave më të fundit të ministrit të Mbrojtjes, Panos Kammenos, i cili me një...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -