- Advertisement -

TAG

Cameria

Mars 1997/ Azem Hajdari: Si e harruam të mjerën Çamëri….

“Komitetet e mallkimit kombëtar, ia kanë ngulur një thikë Kosovës, një thikë Çamërisë dhe një thikë shqiptarëve në Maqedoni.” Ishte 30 marsi i vitit 1997....

Shpëtim Idrizi/ Homazh në varrezat e Kllogjerit (film+foto)

“Java Çame” kulmoi me homazhet në Varrezat Monumentale në Kllogjer të Sarandës, ku prehen 2900 shqiptarë të Çamërisë. Mijëra qytetarë shqiptarë, ndër ta edhe...

Idrizi në Varrezat e Kllogjerit: Çamëria plotëson hartën e kombit shqiptar (film)

“Çamëria është krenaria jonë dhe plotëson hartën e kombit shqiptar, plotëson identitetin tonë”. Kështu është shprehur kreu i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim...

Idrizi në Varrezat Monumentale të Kllogjerit: Çamëria krenaria jonë, plotëson hartën e kombit shqiptar (Film)

"Çamëria është krenaria jonë dhe plotëson hartën e kombit shqiptar, plotëson identitetin tonë". Kështu është shprehur kreu i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim...

Shpëtim Idrizi: Vlora, zemra e PDIU-së dhe Çamërisë! Nuk humbet Shqipëria, se largohet Edi Rama

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka vijuar në Vlorë turin e takimeve elektorale, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ai...

Shumë kanë ardhur, kanë mbaruar punë dhe më pas i kanë kthyer kurrizin, por jo, se PDIU jam unë!

Nga Afrim Avdiu Ndjesia për Çështjen Çame në mua dhe për mua, nuk daton as ne zgjedhjet e 2017, aq me pak në ato të...

Anëtari i komunitetit Çam në Turqi, letër Shpëtim Idrizit: Krenohemi me PDIU-në, po bëni realitet ëndrrën e prindërve tanë

“Çami gjithmonë mbetet Çam”. Kështu e përfundon mesazhin e tij për kreun e PDIU-së Shpëtim Idrizi, njëri ndër anëtarët e komunitetit çam në Izmir...

Droga e markës “Rilindja”

Nën moton e fushatës rilindase “merr tre, paguaj një” në Vlorë ka plasur droga e rekrutimeve dhe emërimeve të  minutës së fundit. Mes të tjerëve edhe disa...

Turp për ju! (për “çamët” që u rreshtuan në bishtin e listës së Rilindjes)

Mua më vjen turp për ju! Mua më vjen turp për ju, sepse asnjë ditë nuk e deshët Çamërinë, për atë që e duan çamët! Mua...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama shko vendos një tufë lule në Kllogjer apo ke hallin e Athinës, Nikollas Gejxhit, të cilëve u shite jo vetëm...

Shpëtim Idrizi ka reaguar pas sulmeve të ulëta personale të Edi Ramës bërë ndaj tij dhe Çështjes Çame gjatë një takimi elektoral në Vlorë. Më...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -