- Advertisement -

TAG

Beograd

Grenell: Ne tërhiqemi nëse Kosova e Serbia nuk lëvizin drejt marrëveshjes

Presidenti i SHBA, Donlad Trump, zgjodhi ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell, të dërguar të administratës së tij në dialogun midis Kosovës dhe Serbisë. Në një konferencë të përbashkët me kreun...

Fshatrat e panjohur shqiptarë në zemër të Serbisë. Zyrtarisht nuk ekzistojnë (film)

Si mbulohet ekzistenca e disa fshatrave shekullorë shqiptarë pak kilometra nga Beogradi në Serbi? Përse për ta nuk flitet kurrë? Kamerat shqiptare hyjnë për herë...

Berisha rreth masakrës së Raçakut: Ju bëj thirrje të vendoset para drejtësia

Ish-kryeministri Berisha në një shënim në Facebook duke përkujtuar 21 vjetorin e masakrës së Raçakut. Ja postimi i tij i plotë: “Miq, ne janar te vitit...

Serbia e akuzon për krime lufte, Gjykata merr vendimin për kosovarin e arrestuar në Merdarë

Nezir Mehmetaj akuzohet për krime lufte nga Serbia dhe Gjykata në Beograd ka caktuar masën e arrestit me burg për 48 orë. Nuk dihej...

Shehu ironizon Ramën/ “Vuçiç po ta vonon tekstin e reagimit siç bënte Enver Hoxha me letrat e Tito-s dikur”

Tritan Shehu, Ish-deputet i PD vë në dukje heshtjen e qeverisë shqiptare për sulmet ndaj ambasadës malazeze në Beograd. Nëpërmjet një postimi në faqen e...

Sulmohet ambasada e Malit të Zi në Beograd, PD: E papranueshme heshtja e qeverisë së Tiranës

Partia Demokratike ka reaguar pas sulmeve mbi ambasadën e Malit të Zi në Beograd. Në një deklaratë, PD shprehet se në përbërje të turmave dhe...

Kush qëndron me të vërtetë pas “Minishengenit”?

Samiti i liderëve të Ballkanit, mbajtur fundjavën që shkoi në Tiranë ka ngjallur një debat të ethshëm në Shqipëri e Kosovë. Kjo për shkak...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje: Olig-Rama është fatkeqësia e shqiptarëve

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi e ka quajtur kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, oligark, pasi po ia dorëzon Shqipërinë mini-Schengen-it të Vuçiçit. Abazi ka...

Vuçiç në spital, këshilltarja zbulon si është gjendja e Presidentit

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, është shtruar me urgjencë në Spitalin Ushtarak në Beograd, për shkak të disa problemeve kardiake që ka pasur. Lidhur me...

Distanca Tiranë-Beograd në radarët e Kosovës

Mjeshtëria e vjetër serbe për të paraqitur të ndarë çështjen shqiptare në Ballkan, çuditërisht ka filluar të përjetohet si një lloj “workshop”-i alla Mugosha...

Latest news

Shifra rekord nga Elbasani, 17 raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ditën e sotme janë shënuar shifra rekord në Elbasan me koronavirus. Raportohet se në 24 orët e fundit u raportuan 17 raste të reja,...

36-vjeçari tenton të vetëvritet me thikë në banesën e vjehrrit

Një 36-vjeçar banues në Tiranë ka tentuar të vetëvritet me mjet prerës, në banesën e vjehrrit. Sipas policisë 36-vjeçari ndodhet në spitalin rajonal në Fier,...

Rritja e rasteve me COVID-19, kryeministri francez: Nuk përjashtohet një lockdown i ri

Kryeministri i Francës, Jean Castex nuk e ka përjashtuar mundësinë e një bllokimi të ri. Lidhur me situatën e koronavirusit që sa vjen dhe përkeqësohet...

Qarkullonte me armë zjarri me vete, arrestohet 30-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 30-vjeçar pasi i është gjetur një armë në një çantë të vogël që mbante me vete. Po ashtu,...

Përplasja mes Elisa Spiropalit dhe Rudina Hajdarit, Abazi: Kundër spektaklit në politikë

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali dhe deputetja Rudina Hajdari kanë replikuar me tone të ashpra në Kuvend për kodin zgjedhor, lidhur me këtë ka...
- Advertisement -